Kikkpoks (Foto Freepik)

Foto: Freepik

Neli põhjust, miks proovida kikkpoksi

06. märts 2024 | Uudised

Kikkpoks on üldfüüsiline ja intensiivne treening, mille käigus arendatakse lisaks kikkpoksi tehnikale ka taipoksi tehnikat. Veebileht joinfightcamp.com pani kirja neli põhjust, miks proovida kikkpoksi.

Kikkpoksi võitluses kasutatakse kõiki kehaosi: jalgu, põlvi ja käsi. Treeningutel kasutatakse poksikotti, topispalle, lisaraskusi, hüppenööre jms. Kikkpoks on sobilik kõigile, olenemata soost ja varasemast kogemusest.

Kikkpoksi võitluses kasutatakse kõiki kehaosi: jalgu, põlvi ja käsi.

Treeningu vältel kasutatakse palju ülakeha ja alakeha. Ees- või ringlööki sooritamiseks on vaja tasakaalu. Parem tasakaal toob kaasa suurema stabiilsustunde ning parem tasakaal ja stabiilsus toovad kaasa ka parema koordinatsiooni.

Miks proovida kikkpoksi?

Aitab võidelda südamehaiguste vastu

Erinevad uuringud on näidanud, et kõrge intensiivsusega treeningud on tõhusad südamehaiguste vastu võitlemisel. Kardiovaskulaarsüsteemi korralik toimimine on kikkpoksija füüsilise vormi aluseks.

Kõrge intensiivsusega treeningud on tõhusad südamehaiguste vastu võitlemisel.

Leevendab stressi

Tööl oli raske päev? Lapsed ei kuula sõna? Kaaslane unustas aastapäeva? Leevenda stressi ja ela oma frustratsioon poksikoti peal välja.

Aitab saada paremasse vormi

Üks peamisi põhjuseid, miks kikkpoks nii populaarne on, on asjaolu, et trenn hõlmab kogu keha ning toniseerib kõiki lihaseid.

Õpetab distsipliini

Mis tahes võitluskunstide vormi valdamise kunst nõuab aega, pühendumist ja kontrolli. Mis tahes tüüpi löögi, hoiaku või liigutuse edukaks sooritamiseks vajad sihikindlust ja distsipliini.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel