Artur Tkatšuk

Nädalavahetusel olid kirkad džuudomedalid Eestile käegakatsutavad

25. oktoober 2021 | Uudised

Nädalavahetusel oli Eesti džuudol tihe graafik: Viimsis toimusid Eesti meistrivõistlused C-klassile, A-klassile ja veteranidele, Portugalis veteranide MM ja Hispaanias MK-etapp.

Artur Tkatšuk (M4, -90 kg) saavutas veteranide MM-il 5. koha. Artur võitis esimest vastast Jorge Firminot (Portugal), kuid kaotas hilisemale hõbemedalistile Denison Santosele (Brasiilia), teatas Eesti Judoliit. Seejärel maadles Tkatšuk pronksile Jeroen Letteriega (Madalmaad), kuid pidi sel korral vastase paremust tunnistama.

Malaga MK-etapil võistelnud Klen-Kristofer Kaljulaid (-90 kg) ja Otto Imala (-100 kg) saavutasid mõlemad 5. koha, Mattias Kuusik (-90 kg) 7. koha. Aslan Magomedkerimov (-81 kg) kohtus esimeses ringis Mõhhailo Svidrakiga (Ukraina) ja kahjuks edasi ei pääsenud.

Esimese asetusega Klen-Kristofer oli avavoorus vaba ja alistas siis Axel Oscarssoni (Rootsi) ja Richard Fiedleri (Saksamaa). Ta pidi poolfinaalis tunnistama venelase Eldar Allahverdijevi paremust ja jäi pronksimatšis alla Sebastian Oldakile (Poola). Teise asetusega Mattias, kes oli samuti esimeses ringis vaba, alistas Gabriel Oliveira (Portugal), kuid kaotas Martin Mattijassile (Saksamaa). Saanuks ta jagu ka Oldakist, oodanuks teda Kaljulaid. Allahverdijev alistas finaalis Matijassi.

Otto, samuti esimese asetusega, alistas teises ringis prantslase Luka Lomidze, aga kaotas siis Daniel Herbstile (Saksamaa). Siis võitis ta Diogo Britest (Portugal), aga kaotas Kwadjo Ananile (Ghana).

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel