Foto: Tugev Tahe

Treener Villu Nurmoja: kui vastupidavus peab, on ka ringis pea selge ja vaim tugev

25. oktoober 2021 | Muay Thai Liiga, Uudised

Kuna piiranguteperioodidel on olnud võistluseid vähe, oodatakse 30. oktoobril toimuvat Eesti Muay Thai Liigat väga. Klubi Tugev Tahe treener Villu Nurmoja sõnab, et piirangute ajal on üks kolmandik treenijatest küll trenni lõpetanud, seda ka edasijõudnute hulgast, kellest suur osa olnuks võistlusel osalemiseks valmis, ent on ka üksikuid tõelise sportlasehingega treenijaid, kellega koos laupäeval Eesti Muay Thai Liigale minnakse.

Piirangud on olnud rasked nii klubidele kui treenijatele

Nurmoja tunnistab, et piirangud on spordiklubidele mõjunud laastavalt. “Just oled saanud uue harrastajate grupi liikvele, kui juba on uus piirang. Kui koolis on klassis keegi haige, siis ei tohi laps käia ka huvialaringis. Grupi kooshoidmine on seega raskendatud ja treeningute läbiviimine keeruline, kuna mahajääjaid tuleb järele aidata, aga ülejäänutele, kes on saanud regulaarselt trennis osaleda, on see igav ja treenerile tähendab see topeltkoormust. Ka motiveerida inimesi regulaarselt treeningutel osalema, kui piirangud muutuvad ja võistlusi ei korraldata, on keeruline,” räägib ta ja lisab, et eks piirangutega käivad kaasas ka finantsilised raskused klubidele, mis seavad need raskesse seisu ja seetõttu jäävad paljud tegevused tegemata.

Treeningutest enne võistlusi

Eesti Muay Thai Liigal osaleb kindlasti kaks Nurmoja õpilast, kolmas on veel lahtine, kuna sõitis välismaale. Osalemas on kindlasti 19-aastane Rain Remmelgas, kaaluga 82 kg ja 20-aastane Ivar Jukka, kaaluga 94 kg. Kuna nii kaua ei ole võisteldud, selgub Nurmoja sõnul alles ringis, kuidas on nende tase. Küll aga enne võistlusi treenitakse vastupidavust, tehakse rohkem sparringuid ning kui vastupidavus peab, on ka ringis pea selge ja vaim tugev.

Nurmoja sõnab, et harrastussportlasel on aeg ringi astuda, kui ta näitab klubisiseselt sparringul välja võitlusvaimu ja on ka tehniliselt enam-vähem – siis võib proovida. “Ülejäänu selgub hiljem, mis on hästi ja mis vajab parandamist,” julgustab ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel