Henri Helemäe. Foto: GoodFight/Erlend Štaub

Mõisaküla Fight! Henri Helemäe: rahvas tahab Ott Remmerit

09. juuli 2018 | Mõisaküla Fight

3. augustil leiab aset järjekordne Mõisaküla Fight.

Võitlevad Marko Šults, Kristaps Bulmeistars, Sergei Makejev, Henri Kurttila, Ott Remmer, Andre Kaljurand, Arvydas Gerve, Dimitri Tsvetkov ja Lauri Kodres. Laulab Karl-Erik Taukar.

Ajasime juttu korraldaja Henri Helemäega.

Mõisaküla Fight on ainus suur võitlusspordisündmus Viljandimaal. Kuidas teil läinud on?

See on professionaalsete reeglitega toimuv võitlusspordiüritus Viljandimaal. Tänavu on kolmas aasta. Igal aastal üritame laieneda ja pakkuda rahvale alati midagi uut ja huvitavat. Nii ka sel aastal on meil plaanis kutsuda väljastpoolt rohkem võitlejaid kui eelneval aastal. Eelneval aastal olid meil Soome, Leedu ja Eesti võitlejad. Sel aastal tulevad Lätist, Soomest, Leedust ja Eestist. Ehk siis oleme saanud ühe riigi juurde.

Eelmisel aastal oli 800-900 inimest publikut. See on väikese koha kohta päris muljetavaldav arv.

Tõesti, see on väga muljetavaldav. Kuna me teame kõik, et Mõisaküla on ametlikult Eesti väikseim linn, siis see on tõesti väga muljetavaldav. Viljandimaal on tehtud võitlusspordiüritusi, aga need on  olnud väiksemad ja kätt saavad proovida need, kes võib-olla on kahe-kolme aasta pärast suurtel areenidel. Meie erinevus ongi selles, et me kutsume kohe professionaalid kohale ja inimestel on vägev vaatepilt. Ei näe ainult võitlust, vaid ka show’d ja tantsutüdrukuid. Pärast on alati hästi võimsad afterparty’d. Erinevad Eesti tippartistid on meil kohal.

Miks sa seda teed?

Mulle meeldib võitlussport. Ma olen võitlusspordi sees olnud seitse-kaheksa aastat. Vahelduva eduga küll. Mulle meeldib. Mul on isegi kirg selle vastu. Ma tegelen ise, ma võistlen ise, ma korraldan üritust. Mul on hästi palju võitlussportlastest sõpru. Kuidagi oledki selle asja sees, mõtled iga päev sellele, teed ise trenne ja annad trenne. See on kuidagi hästi südamelähedane.

Kuidas võitlejad välja valite?

Valime sportlased sinna kindlasti kogemuste järgi, kuna ma tahan, et võitluspaarid oleksid võimalikult võrdsed ja võimalikult huvitavad rahvale. Üks 10-sekundine matš on okei, aga kui neid matše on viis-kuus, siis see ei ole hea üritus. Rahvas võib mõelda, et oli mingisugune löömine, aga lihtsamad inimesed, kes poksist ei saa midagi aru, mõtlevad, et issand jumal, mis asi see nüüd oli. Vaatan, et oleks tuntumad nimed, keda rahvas juba teab ja tahaks näha. Viljandimaal on üks hästi tuntud inimene, keda rahvas alati ootab Mõisakülla: Ott Remmer. Sel aastal on tema ka ringis.

Elad korraldajana kaasa ka omadele?

Korraldajana ütleks nii, et mul on hästi palju sebimist. Ma olen jooksnud ja organiseerinud, et kõik oleks hästi ja tore. Ma elan ikkagi kaasa oma poistele ja Eesti poistele. Ma ei oska isegi vastata sellele.

Võidab lihtsalt sport?

Jah, võidab sport!

Monika Kuzmina

Vaata veel