Mis firma on UFC-ga koostööd alustanud M-1 Global?

19. juuli 2018 | Uudised

UFC ja Venemaa vanim MMA promootor M-1 Global asuvad arendama UFC Russiat.

M-1 on nüüd UFC jaoks koht, kust noppida uusi võitlejaid. Samuti aitab M-1 arendada Venemaal MMA-d ja osaleb UFC ürituste korraldamisel. M-1 tšempionitel on võimalus UFC-ga leping sõlmida.

„Ootame väga UFC ja Vene-Hiina investeerimisfondi Mubadala koostööd,“ teatas M-1 Globali president Vadim Finkelstein.

M-1 Global tegutseb 1997. aastast ja korraldab 10-20 üritust aastas. Ettevõtte üks omanikke on MMA-äss Fjodor Jemeljanenko. UFC üritas omal ajal Jemeljanenkot võitlema saada, kuid läbirääkimised tema mänedžeri Finkelsteiniga ebaõnnestusid.

MMA on Venemaal nii popp, et Vladimir Putin eelistab seda poksile. Ta ei käinud isegi Aleksander Povetkini ja Vladimir Klitško matšil, käis aga mitmel üritusel vaatamas Jemeljanenkot, kes on 2012. aastast presidendi nõunik.

Crime Russia kirjutab, et kõigil suurtel Vene MMA-organisatsioonidel on sidemed Põhja-Kaukasuse investoritega. M-1-sse investeeris Alihhan Jandijev.

Keegi ei eita konkurentsi.  Fight Nights teatas, et teenis 500 000 dollarit piletimüügist üritusel, kuhu tuli üle 7000 inimese. Finkelstein ütles, et ta ei teeninud nii palju isegi üritusel, mis toimus Moskva Olümpiastaadionil.

Fight Nightsi üks suuri sponsoreid Express Engineering hakkas M-1 toetajaks. „M-1 üritab meid välja süüa,“ kurtis Fight Nightsi promootor Kamil Gadžijev.

M-1 korraldas 2000. aastatel üritusi mitmes riigis, sealhulgas Ameerikas. Kahel üritusel, kus võitles Jemeljanenko, oli Finkelsteini äripartner Donald Trump.

Finkelstein hakkas Jemeljanenko mänedžeriks 2003. aastal. Jemeljanenko oli staar, aga teenis matšilt vaid 30 000 dollarit. Finkelstein kergitas tasu 115 000 dollarile ja hiljem ka üle miljonile dollarile.

2010. aastal lendasid UFC omanikud Hollandi Antillidele, kus Jemeljanenko, Finkelstein ja M-1 üks omanikke Sergei Matvijenko puhkasid. UFC soovis M-1 osta. Matvijenko, kelle ema oli Peterburi linnapea, ei soovinud müüa. Aasta hiljem kaotas Matvijenko huvi ja lahkus firmast.

M-1 võitleja teenib 2000-50 000 dollarit matšilt. „Me maksaks sama palju kui UFC, aga me ei teeni veel nii palju kasumit,“ ütles Finkelstein aasta eest. Fight Nights kutsus Conor McGregori 2016. aastal võitlema. McGregori arvates oli 2 miljonit dollarit liiga vähe. Fabricio Werdumil on leping klubiga Ahmat, mis nõuab lihtsalt, et ta käib end vahel Tšetšeenias näitamas. Sedasorti lepingud on väärt 30 000 dollarit kuus.

Werdum ja teised MMA-staarid olid aukülalised Legendide üritustel. Selle korraldaja Ruslan Suleimanov arreteeriti 2016. aastal, kuna ta olevat varastanud 800 miljonit rubla.

UFC soovis mõni aasta tagasi osta mitme miljoni dollari eest M-1 võitluste videoarhiivi. Finkelstein keeldus, sest tal on sellega suured plaanid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel