Mirkko Moisar enesekindlusest: inimeses peitub energiat ja usk endasse leiab selle energia

21. august 2018 | Uudised

Kui tähtis on sportlase jaoks enesekindlus ja milles see väljendub? Aga mis juhtub siis, kui olla liiga enesekindel? Kas enesekindlust saab välja lugeda kehakeelest? Kuidas enesekindlust kasvatada? Ajakirja Sport küsimustele vastavad meie parimad võitlussportlased.

Romet Reilson

Enesekindlus on väga tähtis. Enesekindlana suudad jääda ringis rahulikuks ning jälgida hingamist ja liikumist, teha lööke ja kaitsta.

Enesekindlus väljendub eelkõige sportlase tehnikas. Näiteks mina kahtlesin paar aastat tagasi oma K1 tehnikas, seega ladusin end kohe matši alguses võhmast tühjaks, proovides vastast nokki lüüa. Vastane oli füüsiliselt tugev, talus löögid ära, ja teised raundid tulid väga halvad. Matši ikkagi võitsin, kuid tehnikale toetudes oleks võitlus palju paremini välja tulnud. Endas olin aga alati kindel.

Näidates kehakeelega, et oled enesekindel, võib see olla vastasele kurnav ja hirmutav, sest enesekindel võitleja ei kiilu kinni, on liikuv ja teeb lööke.

Soovitus: Tehke trenni ja andke endast parim.

Mirkko Moisar

Sportlasel peab olema usk iseendasse, see teebki enesekindlaks. Enesekindlusega saavutab inimene edu.
Enesekindlus väljendub rahulikus olekus, sest ebakindlus teeb pigem närviliseks ja murelikuks. Mina olen olnud just liiga enesekindel ja seetõttu kaotanud, aga need on kõik olnud kasulikud õppetunnid.
Enesekindlust ei ole vaja välja näidata, sest sa juba oled endas kindel ja vastast pole vaja mõjutada.

Soovitus: Lihtsaim viis enesekindlust kasvatada, on mediteerida. Seda tehes hakkab inimene endasse rohkem uskuma. Teine võimalus on alati end kokku võtta – inimeses peitub energiat ja usk endasse leiab selle energia.

MIDA ARVAVAD MARKKO MOISAR, TARMO KÕRS JA MAIKEL ASTUR, LOE AJAKIRJAST SPORT! 

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel