Foto: Jelizaveta Baikova

Maardu autasustas 2021. aasta parimaid sportlasi

10. jaanuar 2022 | Uudised

Maardus toimus pidulik spordiaasta 2021 tulemuste kokkuvõtte tegemine, mis tõi linnale arvukalt Eesti meistreid ja rahvusvahelistelt võistlustelt medaleid võitnuid.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul oli möödunud spordiaasta vaatamata koroonaviiruse pandeemiale ja ulatuslikele piirangutele linna jaoks väga edukas. „Maardu sportlased on alati näidanud üles kõrget professionaalsust ja suurt meelekindlust erineva tasemega võistlustel, tuues linnale ja oma klubidele palju auhindu ja medaleid. Ja möödunud aasta polnud erand,” ütles Arhipov.

2021. aasta tõi linnale 29 Eesti meistrit 9 spordialal: allveeujumine, kergejõustik, poks, jalgrattasport, taekwondo, tai poks, segavõitluskunstid (MMA), sumo ja kreeka-rooma maadlus. Euroopa ja maailmameistrivõistlustel ja karikavõistlustel esinesid edukalt 19 Maardu sportlast 7 spordialal – taekwondo, kreeka-rooma maadlus, allveeujumine, poks, tai poks, segavõitluskunstid ja hoki.

2021. aastal tegutsesid Maardus aktiivselt 15 spordiklubi 14 spordialal: ujumine, allveeujumine, jalgpall, aikido, tõeline aikido, taekwondo, džuudo, poks, lauatennis, korvpall, iluvõimlemine, jalgrattasõit, võrkpall ja purjesport.

Aasta põhisündmused Maardu võitlusspordielus:

  • Poksija Makar Vdovitšenko saavutas noorte EM-il 5. koha.
  • Tai poksi maailmameistrivõistlustel esinesid edukalt kaks noorsportlast: kadettide seas võitis pronksmedali Arseni Subatšuss; 10-11-aastaste vanuseklassis tuli hõbemedalivõitjaks Daniel Zawalski.
  • Jessenija Steklova tuli segavõitluskunstide (MMA) maailmameistrivõistluste hõbemedalivõitjaks 12-13-aastaste vanuseklassis.

Tunnustatuid saab vaadata SIIT, fotosid SIIT ja videot SIIT.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel