Loma – Fima. Pärast matši

28. detsember 2020 | Uudised

Tundmatul alustaval profipoksijal on tõenäosus 10% kunagi poksida tiitlile, arvab Teofimo Lopezi mänedžer David McWater ajakirjas Boxing News. McWater oli varem MLB ja NBA mängijate agent. 2014. aastal asutas ta firma Split-T Management.

McWater räägib, kuidas ta leiab lootustandvaid poksijaid. McWater ja tema partnerid uurivad numbreid. Lopeziga tegi nad lepingu 2016. aastal olümpiakvalifikatsiooni ajal. Enne 2016. aastat oli viimase 35 aasta jooksul vaid kuus poksijat võitnud Golden Glovesi ja USA meistrivõistlused ning poksinud olümpial enne 22-aastaseks saamist: Demetrius Andrade, Deontay Wilder, Floyd Mayweather, Devin Vargas, David Reid, Ricardo Williams. Reidi karjääri lõpetas vigastus, Williamsi oma kokaiin.

Lopez, Gary Antuanne Russell (tema vend on Gary Russell juunior) ja Charles Conwell olid ligi 80% tõenäosusega võidelda tiitlile. Russelli McWater ei saanud, Russell läks Al Haymonile. McWater kiidab ka Shakur Stevensoni, kelle tõenäosus oli 71%. „Kui olete juba 30%, hakkame teil järel käima. Üle 50 on pöörane,” sõnab McWater.

Split-T uuris, millal oleks kõige sobivam vanus profiks hakata: 19-21. Neil, kes hakkasid 17-aastaselt, läks 30% kehvemini, neil, kes 18-aastaselt, 10-15% kehvemini.

Vassili Lomatšenkol on teistsugune arvamus, miks Lopez võitis teda: õlavigastus ja altkäemaks. Mõni päev pärast kohtumist läbis ukrainlane operatsiooni. Valu oli juba enne võitlust. Lomatšenko ei soovinud matši edasi lükata, kuigi isa seda palus. „Võimalust tuli kasutada. Koroona tõttu polnud teada, mis saab homme. Kas õnnestub üldse kunagi poksida?” sõnas Loma oma kanalil Youtube’is.

Ta vaatas matši viis korda ja arvab, et Lopez võitis 1., 3., 4. ja 5. raundi, tema aga 2. raundi. „6. raund on küsitav. Raundid 7-11 võtsin mina. Kui on viik, kasutatakse kirjutamata reeglit: raundid 10-12. Mina võitsin need 2:1. Kohtunikud polnud ausad,” ütles Loma, kes luges kokku 150 tabamust Lopezilt, kuigi Compubox teatas numbriks 183.

Lopez teenis 1,5 miljonit, Loma 3,3 miljonit dollarit.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel