Foto: Shutterstock

Kultuuriministeerium kuulutas välja esimese poolaasta spordistipendiumide saajad, kelle hulgas on mitmeid võitlussportlasi

08. aprill 2022 | Uudised

Kultuuriministeerium teatas, et selgusid esimese poolaasta spordistipendiumite saajad. Nende hulgas on ka mitmeid võitlussportlasi – näiteks judoga tegelevad Grigori Minaškin, Karl Tani Priilinn-Türk ja Otto-Krister Imala. Poksijatest said stipendiumi Anton Vinogradov ja Diana Gorišnaja poks. Stipendiumi sai ka karatega tegelev Annaliisa Lett.

Spordistipendiume jagati 75 sportlasele kogusummas 67 500 eurot. Stipendiume jagatakse kaks korda aastas, et stimuleerida sportlikke tipptulemusi.

Spordistipendiumide määramisel arvestatakse eelkõige olümpiaalade rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel saavutatud tulemusi, vastava spordialaliidu seisukohti ning sportlase professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide realiseerimisse.

  • Ühe riikliku spordistipendiumi suurus poolaastas on 900 eurot.
  • Kõigi stipendiumide saajatega saab tutvuda siin.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel