Kuldse küünarnukiga naine

02. november 2020 | Muay Thai Liiga, Uudised

Karoliina Arm alistas võimsa pöördelt küünarnukilöökiga 31. oktoobril Eesti Muay Thai Liigas Karin Ratniku.

Arm vastast ei kartnud, tema jaoks oli matš ootuspärane. „Olin näinud vastast varem ringis ja tundsin ennast üsna kindlalt. Usaldasin ja jätkuvalt usaldan oma treenereid ja treeningut. Hea ettevalmistus tagab kindlustunde ringi sees ja ka ringist väljas,” lausub ta.

Arm treenib Mosa Muay Thais. Treenerite Mosa Chatchawani ja Kris Koženevskaja juures hindab ta enim seda, et nad mõlemad on konkreetsed ja ausad. Treeneritena õpetavad ja juhendavad nad täpselt nii palju, kui palju on treenitav ise võimeline ja ka tahteline õppima. Saali minek pole Armi jaoks lihtsalt järjekordne treening, vaid hetk, kus ta saab olla 100 protsenti tema, teha seda, mida ta armastab, ja teha seda inimestega, kes armastavad, mida teevad.

„Mosa kahtlemata oskab ja teab Eestis kõige rohkem tai poksist. Ta praktiliselt kasvas võitlusringis üles ja muay thai’l on alati olnud väga suur osa tema elus. Meil on vedanud, et selliste kogemuste ja teadmistega inimene siin õpetab ja treenib,” sõnab Arm.

Poolprofistaatuseks peab olema peetud teatud arv matše. Arm on maha pidanud seitse matši, millest kuus on võitnud ja ühe kaotanud. Võitude hulgas on kolm nokauti või tehnilist nokauti. Lisaks liiga matšile on videod kahest matšist. Mullu 15. juunil alistas Arm Helsingis 7 kilo raskema Lina Oleniuse (Porvoo Thaiboxing Club). Tegu oli Armi teise matšiga. Eesmärk oli rohkem liikuda kui esimeses matšis, mõelda rohkem liigutused läbi ja nautida ka kogu protsessi rohkem.

„Tagasi vaadates julgen öelda, et eesmärk sai täidetud: liikusin, usaldasin ennast ja tehtud tööd. Üleliigset rapsimist ja rahmeldamist oli ikka, aga usun, et see on lihtsalt alguse asi. Kogemus ōpetab ajastamist,” ütleb Arm.

Mullu 14. septembril võitles ta Tais ühe tailannaga. Matši pakkusid kohalikud treenerid, kes Armi tol hetkel treenisid. Armi sõnul oli matš palju tasakaalukam ja läbimõeldum kui sellele eelnenud vastasseis soomlannaga.

„Tailanna kasutas ootuspäraselt rohkem jalalööke, kuid paraku mitte piisavalt. Tegin, mida tol hetkel teadsin ja oskasin. Lõpplahendus KO kinnitab, et see oli piisav,” räägib Arm.

Good Fight postitas äsja loo Dieselnoi ja Samarti matšist. Arm ütleb, et tegu oli ja on „holy grail“ lahinguga. „Täpselt see ongi võitlusKUNST. See matš pakub meile muay thai olemust kõige ehedamas vormis,” kinnitab ta.

Marie Ruumet sai äsja jagu Lommaneest. „Ruumet on vägev. See konkreetne fight oli ilus, töö puhas ja korralik,” kiidab Arm, kes on suur UFC fänn, kuid jälgib ka näiteks One’i, mille puhul saab nüüd ju ka omadele kaasa elada. Iganädalased tai fight’id on ühe hea ja korda läinud päeva osa, usub Arm.

Cris Cyborg vs Katie Taylor – kes võidaks?

„Eeldusel, et tegemist on poksimatšiga, siis Taylori puhul räägime ju oma ala meistrist. Cyborg peaks octagon’i vahetama ringi vastu, kus mäng ja mängureeglid on teised. McGregor – Mayweather matši näitel on nähtud sellist tüüpi vastasseisu võimalikku tulemust. Samas Cyborg on füüsiliselt suurem ja tal on raske käsi, nii et see võib tulemuse tema kasuks muuta. See oleks kindlasti väga põnev match-up.”

Arm on suur reisija. Ta omandab kõrgharidust ühes Amsterdami ülikoolis. Tõsi küll, pandeemia tõttu on õpe täielikult netis, mis võimaldab tal praegu alaliselt Eestis viibida. Tunniplaani paneb ta endale ise paika ja trennis käib vastavalt sellele.

Hollandi valis ta osaliselt seepärast, et lähtus sealsetest võimalustest treenida võitluskunste. Asukoht võimaldab ka käia lähinaabrite juures võistlemas ja erinevates võitluslaagrites – vahemaad on lühikesed ja ühendused head. Tase on seal kindlasti teine kui siin, konkurents ja väljakutsed suuremad, ütleb Arm.

„Võistlemisega on Eestis keeruline, paljud üritused jäävad ära, kas osalejate puudumise tõttu või ka lihtsalt piirangute pärast. Loodame, et see on mööduv nähtus,” sõnab Arm.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel