Astrid Johanna Grents - Euroopa Mängud. Foto: Team Estonia

Kuldmedali võitnud Astrid Johanna Grents: tuleb nautida seda, mida teed, siis tulevad ka tulemused!

07. juuli 2023 | KRVA, Uudised

Noor Eesti taipoksija Astrid Johanna Grents alistas Euroopa Mängudel Türgi sportlase, mulluse maailmameistri Kubra Kocakusi 30:27 ja tõi koju kuldmedali.

Astrid Johanna Grents. Foto: Team Estonia

Astrid Johanna Grents. Foto: Team Estonia

Kokku sai Eesti Euroopa Mängudelt kolm medalit – kaks kulda ja ühe hõbeda. „Tegelikult ei osanud ma kullast unistada. Võtsin matš-matši haaval – vaatasin, kuidas üks läheb ja siis hakkasin teiseks valmistuma,“ ütles Grents pärast kullamatši. „Tase on kõrge. See on väga suur üritus – siia said ainult Euroopa parimad, kes võistlusele kvalifitseerusid. Minu finaalivastane oli eelmise aasta maailmameister, kellele ma mullu poolfinaalis kaotasin. Ma olin üllatunud, et ta finaalis nii passiivne oli, et võitsin teda 3:0.“

Foto: Team Estonia

Foto: Team Estonia

Grents valiti Euroopa Mängudele kaheksa Euroopa parima kvalifikatsiooni alusel

„Pidi ette näitama saavutusi ja tulemusi tiitlivõistluselt, mille põhjal valiti igast kaaluklassist 8 euroopa parimat,“ selgitab Grents. Ta lisab, et oli kutsest veidikene üllatunud. „Kutse saadeti juba kevadel, seega oli aega valmistuda. Olen alates jaanuarist järjepidevalt treeninud Tai treeneri Zee’ga, tänu kellele ma ka võidu saavutasin,“ tunnustab poksija. Lisaks era- ja grupitreeningutele oli abiks ka Kevin Renno ning jõusaali poolelt Kaido Leesmann. Võistlusteks valmistumise rutiin oli Grentsile tavapärane – 8-10 korda trenni nädalas.

Foto: Team Estonia

Foto: Team Estonia

„Ettevalmistustel annan endast kõik, et tekiks kindlus poksiringis. Ettevalmistus oli tugev ja tundsin ennast väga kindlalt. Siiski võtsin samm-sammu haaval – lõpetasin ühe matši, samal ajal valmistusin järgmiseks,“ selgitab poksija.

Foto: Team Estonia

Foto: Team Estonia

Sai igas raundis võidu

Grentsi vastane, türklane Kubra Kocakus, oli 2022. aasta MM-i võitja, kellele Eesti poksija kaotas eelmise aasta MM-il poolfinaalis. Tehnilise poole pealt on poksija sõnul tegu väga tugeva vastasega, kuid türklasel ja seekord puudu agressiivsusest, mis MM-il talle võidu tõi.

Foto: Team Estonia

Foto: Team Estonia

„Ehk olen vahepeal ise tugevamaks saanud, kuid oluline on, et võitsin kohtunike häältega. Ühtegi raundi võitu talle ei antud, mis oli minu jaoks väga üllatav. Ootasin vastaselt natuke rohkem agressiivsust aga seda ei tulnud ka kolmandas raundis,“ ütleb naine.

Ta toob välja, et oli rivaali tehnikast teadlik: „Tal on minule sarnane stiil – ootab, et vastane peale tuleks. Teadsin, et ta ootab, kuid seekord proovisin ise hoopis tema taktikat ja jäin ootama – see toimis.“

Foto: Team Estonia

Foto: Team Estonia

Võit tuli noorele naisele üllatusena

Ma poleks uskunud, et nii suure mastaabiga ürituse kinni panen. Samas olen 9 aastat vaeva näinud, nii et lõpuks pidi see aeg tagasi tulema,“ tõdeb Grents. Üllatusi jagus ka koju saabudes – lennujaamas tervitas teda tuntud ettevõtja Urmas Sõõrumaa. „Ma ei teadnud, et kohal on reporterid, sõbrad ja trennikaaslased ja poleks uskunud, et ka Sõõrumaa. See oli äge üllatus!“

Foto: Team Estonia

Foto: Team Estonia

Euroopa Mängudelt saadud kuldmedalit peab Grents enda kõige olulisemaks auhinnaks. „Esindasin olümpiakomiteed ja Eesti riiki,“ on naine uhke. Tulevikuplaanide osas sihib poksija järgmiselt MM-ilt säravamat medalit kui pronks.

Foto: Team Estonia

Foto: Team Estonia

„Hetkel natuke puhkan suveks ja hakkan uueks hooajaks valmistuma. Tuleb nautida seda, mida teed, siis tulevad ka tulemused! Mitte ainult mõelda, kuhu sa jõuda tahad, vaid ka seda teekonda nautida. Nii on lihtsam eesmärke saavutada,“ jagab Grents lõpetuseks motiveerivaid sõnu.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel