Kovaljov teenis Venemaa ajaloo suurima poksisumma

03. november 2019 | Uudised

Canelo Alvarezist sai 2. novembril ehk hingedepäeval Las Vegases nelja kaalu tšempion.

Tavaliselt 73-kiloste seas poksiv Canelo võttis kaalus juurde ja kohtus WBO 80-kiloste meeste tšempioni Sergei Kovaljoviga. Ta lõi venelase 11. raundis nokauti. Venelane istus maas väga kaua. Siis toodi talle tool ja ta istus veel. Matš oli tasavägine, ühe kohtuniku arvates selleks ajaks viigis, kuigi lööke vahetati vähem kui näiteks eelmise nädala tiitlimatšis Taylor – Prograis.

Kovaljov tunnistas, et väsis juba peale 6. raundi, kuna poksis viimati alles kaks kuud tagasi.

Canelo sõnul oli keeruline Kovaljovi kehale ligi pääseda.

Odavaimad piletid maksid 400 dollarit. Kokku maksid 10 000 vaatajat 8,2 miljonit dollarit. Canelo ja Danny Jacobsi matši piletitulu oli 8,7 miljonit.

Venelane teenis 12 miljonit dollarit, mis on Komsomolskaja Pravda andmetel riigi ajaloo suurim teenistus. Kovaljovile järgneb Aleksander Povetkin, kellele matši eest Vladimir Klitškoga maksti 5,8 miljonit. Kovaljovil on raha vaja, sest üks naine nõuab temalt 25. novembril kohtus 8 miljonit.

Kovaljov kaalus reedel lubatust rohkem, kuid talle anti veel tund ja siis sai ta kaalu. Canelo kaalus kaalupiiridest vähem (see on lubatud). Lepingus oli ka trahv juhuks, kui kumbki kaalub laupäevahommikul lubatust rohkem. Jacobs rikkus sellist lepingut ja maksis trahvi, kuid kaotas Canelole ometi.

Canelo – kes pidas suureks veaks, et läks Floyd Mayweather juunioriga poksima ebasobivas kaalus – on olnud 70-kiloste tšempion ja on endiselt 77-kiloste tšempion.

Caneloga soovib poksida Demetrius Andrade, kes aga Canelo sõnul on väga igav, sest pole kellegagi poksinud.

Canelo on üks neid, kes arvab, et Gennadi Golovkini ja Sergei Derevjantšenko matši võitis Derevjantšenko. Canelo suhtesse promootorfirmaga Golden Boy tekkis mõra, kui Golden Boy ei suutnud talle tagada matši Derevjantšenkoga ja Canelolt võeti IBF-i meistri tiitel.

Canelo vend Ramon kaotas augustis WBA tiitlimatši (70 kg) Erislandy Larale.

Eilse ürituse teises tiitlimatšis poksisid ameeriklannad Seniesa Estrada (17-0 enne) ja Marlen Esparza (7-0) vabale WBA ajutise tšempioni tiitlile (51 kg). Estrada sai võidu, kuna Esparza ei tulnud haava tõttu pärast 9. raundi enam poksima. Nad põrkasid kogemata peadega kokku. Nende vaen ulatub amatööripäevadesse.

Matši jälginud WBC president Mauricio Sulaiman kritiseeris, et raundid kestsid 3 minutit, kuigi naistel peaks kestma 2 minutit. “Naistel on 80 protsenti suurem tõenäosus peapõrutust saada,” märkis ta.

Kategooria suur tšempion on Naoko Fujioka, kes on aga juba 44-aastane ja poksinud mullu vaid korra ja tänavu vaid korra.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel