7. augustil said selgeks kõik karate olümpiavõitjad Tokyos.
Türgi võitis kõige rohkem medaleid ehk neli, kuid mitte ühtegi kulda. Kulla võitsid Jaapan, Hispaania, Egiptus, Itaalia, Bulgaaria, Prantsusmaa, Serbia ja viimases kategoorias Iraan.
Viimane kategooria oli raskeimate meeste kumite, mille finaalis Sajad Ganjzadeh alistas hansoku’ga Tareg Hamedi (Saudi Araabia). See oli Saudi Araabia esimene medal neil mängudel, kuid otsustav löök oli skandaalne ja nende mängude ametlik näitaja Eurosport pole seda matši Youtube’i pannud. Pronksid Türgile (Ugur Aktas) ja Jaapanile (Ryutaro Araga).
Enne seda peeti raskeimate naiste kumite finaal, kus Feryal Abdelaziz sai 2:0 jagu Irina Zaretskast (Aserbaidžaan) ja tõi Egiptusele esimese kulla neilt mängudelt. Pronksmedalid võitsid Sofia Berultseva (Kasahstan) ja Gong Li (Hiina).
Karate tegi olümpial debüüdi, kuid see osalus võib jääda lühikeseks, sest juba 2024. aastal Pariisis sooviks korraldajad selle asemel näha breiktantsu. Kuni 61-kiloste naiste finaalis fikseeriti hantei, mis tähendab, et Jovana Prekovic (Serbia) ja Xiao-Yan Yin (Hiina) tegid 0:0 viigi ja kohtunikud andsid võidu serblannale lihtsalt sellepärast, et ta tundus paremas vormis. Prekovic oli sama üllatunud kui teised.
Võistlusi jälgisid Ameerika liiga Karate Combati korraldajad, kes plaanivad parimatele pakkuda kuuenumbrilist lepingut. Ameerika Ühendriikide kullavõitjatele on ette nähtud 37 500 dollarit. Karates teenisid ameeriklased pronksi kata‘s.
GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?