Astrid Johanna Grents ja joogaõpetaja Silja Siller. Foto: GoodNews

KOGEMUSLUGU! Astrid Johanna Grents joogaõpetaja Silja Silleri juures: sain hea energialaksu

07. august 2022 | Naised ja poks, Uudised

Kuigi võiks arvata, et poks ja jooga erinevad teineteisest nagu öö ja päev, siis tuleb välja, et tegelikult päris nii see ei olegi. Nimelt külastas treener ja poksija Astrid Johanna Grents hiljuti joogaõpetaja Silja Silleri tundi ning tõdes peale seda, et poksijad võiksidki oma treeninguid mitmekülgsena hoida –  eriti hooajavälisel ajal.

Astrid Johanna Grents ja joogaõpetaja Silja Siller. Foto: GoodNews

Astrid leiab, et poksija jaoks ei ole vaimses mõttes väga keeruline joogatrenni suunduda, sest nii nagu joogas, peavad ka poksijad olema üldiselt keskendunud ja oskavad olla hetkes. Füüsilise koha pealt on aga poksis ja joogas teistsugused koormused – poks on plahvatuslik, äkiline ja aeroobne spordiala, jooga aga vastupidiselt rahulikum ja aeglasema tempoga, kus mingit poosi hoitakse kauem ning ühest asendist liigutakse sujuvalt teise.

Astrid Johanna Grents ja joogaõpetaja Silja Siller. Foto: GoodNews

Oma esimesse joogatrenni suundus Astrid tänu oma emale, kes juba aastaid joogaga tegeleb. „Olen teinud üdiselt Yin joogat, mis on passiivne, staatiline ja meditatiivse olemusega joogapraktika, kus fookus on sidekudede venitustel. Ühes asendis ollakse mitu minutit järjest. Selline jooga meeldib mulle väga, sest on rahulikuma iseloomuga. Poksitrennid on füüsiliselt ja ka vaimselt intensiivsed, seega see joogapraktika on väga heaks tasakaaluks mu poksitrennidele. Yin jooga on mu lemmik joogapraktika,“ sõnab ta.

Astrid Johanna Grents ja joogaõpetaja Silja Siller. Foto: GoodNews

Hiljuti õnnestus Astridil külastada ka Silja Silleri joogatundi, kes tegi natuke jõulisemat ja liikuvamat joogat, kui Astrid muidu harjunud tegema on. „Sain aga kenasti hakkama. Tunnis läbivõetud poosid ei olnud õnneks mulle täiesti võõrad. Ka inimesena tundus Silja väga rõõmus, avatud ja abivalmis. Tavaliselt joogaõpetajad, kellega olen kohtunud, räägivad väga rahulikult ja pehmelt, aga Silja oli hoopis teistsugune, ja seda positiivses mõttes,“ räägib Astrid ning lisab, et peale joogatrenni tundis ta ennast vaimselt rahuliku ja õnnelikuna ning sai midagi hoopis teistsugust proovida. „Füüsiliselt sain hea energialaksu, et päevale vastu astuda,“ kiidab ta.

Astrid Johanna Grents ja joogaõpetaja Silja Siller. Foto: GoodNews

Astrid leiab, et poksijad võiksidki oma treeninguid mitmekülgsena hoida ning seda eriti hooajavälisel ajal. „Vahel tuleb uusi asju katsetada ja keha ning vaimu teistmoodi proovile panna. Arvan, et pikemas perspektiivis tuleb see ainult poksikarjäärile kasuks,“ lausub ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel