Kergekeskkaal ei saanud esimest absoluutset meistrit

18. juuli 2021 | Uudised

Kergekeskkaalu WBA, WBC ja IBF-i meister Jermell Charlo viigistas 17. juulil WBO meistri Brian Castanoga.

Castano poolt vaadatuna olid kohtunike hinnangud 114:113, 114:114 ja 111:117. Viimast võib selgitada ehk see, et poksiti Texases, kust Charlo on pärit, kuid Charlo võitis kõigi arvates viimased kolm raundi. Kohtunik Nelson Vazquez, kes andis 117:111, ütles, et üks kohtunik peabki erinema ja imelik olnuks siis, kui kõik andnuks 117:111. Andre Ward küsis, mis matši Vazquez vaatas.

Castano soovib korduskohtumist. Matš oleks mõni tund enne algust peaaegu tühistatud, kuna Castano polnud rahul Charlo kinnastega.

Selles kaalus pole kunagi olnud absoluutset meistrit. Argentinal pole kunagi üheski kaalus olnud absoluutset meistrit. Charlol oli enne seda kohtumist kaotus, Castano oli kaotuseta. Castano teeb selles kaalus raundi kohta kõige rohkem lööke ja tabamusi. Argentina mees sai meistriks veebruaris, kui alistas Patrick Teixeira. Enne seda oli ta aastaid WBA meister, kuni WBA võttis lõpuks vöö, sest ta ei soostunud poksima kohustusliku vastasega. Amatöörina sai Castano jagu Errol Spence’ist ja Sergei Derevjantšenkost.

Charlol on palju tiitleid, kuid teda ei loeta maailma kümne parima poksija hulka. Charlo arvab, et ajakirjanikud ei armasta Charlo-kaksikuid Charlode eraelu tõttu ja ka selletõttu, et nad on kaksikud. Terence Crawfordi arvates pole Charlo esikümnes selliste kohtumiste tõttu nagu Castanoga.

Teised tähtsamad kohtumised:

WBA kergekaalu ajutine meister Rolando Romero alistas Anthony Yigiti

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel