Foto: @mfannoy

Ryad Merhy kaitses WBA tiitlit hiinlase vastu

18. juuli 2021 | Uudised

WBA cruiserweight’i meister Ryad Merhy kaitses 17. juulil Belgias tiitlit Zhao-Xin Zhangi (10-1-1) vastu.

Belglane saatis Zhangi põrandale 3. raundis ja tegi talle lõpu vasakhaagiga pähe 8. raundis. Zhang tõusis küll, kuid kohtunik lõpetas kohtumise. See oli esimene kohtumine Kuningas Baudouini staadionil pärast 1948. aastat, kui Marcel Cerdan kaotas üllatuslikult Cyrille Delannoit’le.

Merhy eelmine kohtumine oligi 2019. aastal matš, milles ta tiitli võitis. Merhy treener Bilal Ben Sidi ütleb, et Merhy pole stereotüüpiline poksija: „Ta on plahvatuslik, kiire ja loov, seega on teda keeruline lugeda.”

Merhy vastaseks plaaniti 17. juuliks IBO meistrit Kevin Lerenat, kes aga vigastas kätt. Zhang, kes sai detsembris WBC Aasia meistriks, on pidanud sadakond kohtumist tai poksis, vabavõitluses ja poksis, kuigi poksis jättis ta amatöörkarjääri vahele.

„Ta on meister Aasias, kus on 4,5 miljardit elanikku. Kui see ka midagi ei näita, siis…” ütles Merhy mänedžer Alain Vanackere.

Merhy pidi tänavu aasta algul poksima Yuniel Dorticosega, kuid kuubalane ei vastanud kirjadele. Zhang asub WBA tabelis 14. kohal. Dorticos on esimene, Lerena teine.

Teised tähtsamad kohtumised:

Femke Hermans alistas Lili Jumali

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel