Foto: T La Rock Entertainment

Kazuto Ioka oli tiitlimatšis taas raskustes

31. detsember 2021 | Uudised

WBO meister (52 kg) Kazuto Ioka kaitses 31. detsembril kodumaal Tokyos tiitlit kaasmaalase Ryoji Fukunaga vastu.

Kõik kohtunikud andsid Iokale võidu: 115:113, 118:110, 116:112. Fukunaga (15-4 enne) oli küll vähetuntud, kuid tal oli viimasest viiest kohtumisest viis võitu, nende seas neli kohalikele tiitlitele, ja ka kohtumises Iokaga oleks võinud talle võidu anda. Seejuures polnud 35-aastane Fukunaga üliaktiivne, kuigi ta on järjekordne mees poksijatereas, keda kutsutakse mini-Pacquiaoks. Mitmed poksiajakirjanikud täheldasid, et Iokal oli raskusi, nagu tal oli ka viimati Francisco Rodrigueziga.

Ioka soovis aasta viimasel päeval pidada suure meistrite võistluse Jerwin Ancajasega, ent piirangud seda ei võimaldanud. Ioka on 31. detsembril poksinud 2011. aastast peale. Vahele jäi see kuupäev 2017. aastal, kui ta abiellus ja läks treenerist isaga tülli, sest isa arvates veetis ta liiga palju aega naisega ja liiga vähe aega poksisaalis.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel