Kaupo Kokamägi: kõige raskemalt on tulnud esimene ja neljas meistritiitel

05. märts 2019 | Uudised

Kaupo Kokamägi läheb sel nädalavahetusel nõudlema viiendat vabavõitluse Eesti meistrivõistluste kulda.

Varem esindas Võimlat, viimasel ajal Englast. Kõigil kordadel on olnud tugevaid vastaseid, kuid raskemalt tulid esimene ja neljas tiitel, kuna esimese võitmisel oli ta veel vähekogenud, neljandal aga haige ja seepärast võhm väga halb.

Kui võrrelda viimase EM-i (hõbe) ja MM-i tulemusi (veerandfinaal), siis oli MM nii palju tugevam?

Ei, tegemist on enam-vähem sama tasemega võistlustega, kuna ka MM-il on tugevamad mehed üldiselt Euroopast. Soomlane Marko Sarasjärvi, kes mind MM-il võitis ja jagatud otsusega finaalis kaotas, langes näiteks EM-il esimeses või teises ringis välja. Samas mina võitsin EM-il esimeses ringis 2017. aasta MM-i hõbemedalisti.

Mis mulje jättis MM-i võitja Lee Hammond?

Lee on mitmekülgne võitleja. Olen teda näinud juba 2016 EM-il ja samuti Iirimaal pisut koos treeninud.

Kes MM-ilt meelde jäid?

Kõige paremini jäi meelde minu viimane vastane, kes oli MM-il väga heas vormis. Samuti teised Soome koondislased, kellele ise pöialt hoidsime.

Teiega on alati kaasas Sten Saaremäe. Mida tema annab?

Sten aitab kõigega, mis võistlustega kaasneb, paberimajandusest ja toitumisest kuni soojenduse ja võitlustaktikani. Oleme tihti samadel üritustel võistelnud ja viimastel aastatel ka korduvalt teineteisel nurgas olnud. Meil on omavahel väga hea klapp.

Olite Stenil kaasas, kui ta veebruaris osales Soomes üritusel Cage 46. Englas vihjas, et keegi klubist osaleb ka aprillis üritusel Cage 47. Sten, eks.

Just. Sten tegi Cage’il huvitava matši ja sai ka pakkumise seal veel võistelda. Vastast pole veel avalikustatud, aga tasub hoida silma peal Englase ja Cage’i sotsiaalmeedia lehekülgedel.

Mitu protsenti teenib nurgamees võitleja teenistusest?

Mina nurgamehena selle eest mingit tasu ei oota. Aitan teisi, kui vähegi võimalik, ja tean, et saan selle abi ka ise kuhjaga tagasi. Kui mulle usaldatakse selline ülesanne, on mul au seda täita.

Kes on teie lemmikvabavõitlejad ja –poksijad?

Minu lemmikvabavõitleja on tõenäoliselt väga mitmekülgne ameeriklane Demetrious Johnson. Samuti kuuluvad lemmikute hulka Dominick Cruz ja Ben Askren. Mööda ei saa muidugi ka Nurmagomedovist ja McGregorist. Suureks iidoliks on äsja karjääri lõpetanud Georges St-Pierre. Poksis hoian silma peal Lomatšenkol ja Golovkinil. Samuti olin suur Tysoni ja Klitškode fänn.

Scott Walkeri plaadil oli mees, kelle ülesanne oli taguda stuudios rusikatega liha, et seda heli siis salvestada. Te läheks näiteks Vaiko Epliku plaadile liha peksma? Rocky ka harjutas liha peal.

Kui ilusti küsitakse ja graafik lubab, siis ikka läheks. (Naerab.)

Kui raske on kasvueas noormehel end sobivas kaalus hoida?

Kasvueas noormehe jaoks on sobiv kaal täpselt see, milles ta normaalse tervisliku toitumise ja paraja kehalise koormuse juures on. Kasvavatel noortel ma kaaluklassi mahtumiseks toitumist piirata ei soovita.

Olete sattunud ka spordisaali või jõusaali, kus ei lõhna hästi?

Lapsena erinevates linnades võistlemas käies on seda mõned korrad ette tulnud, kuid lähiminevikust küll midagi sellist ei meenu.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel