Kas Ainar Karlson jääb poksis võitmatuks?

19. veebruar 2019 | Uudised

Eesti meistritiitel poksis riputab kaela kirkaima medali, mis on ühtlasi võistluspääse juunis toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele. Kes võtab maksimumi ning võitleb endale Eesti esindaja koha Vana Maailma parimate heitlusele, selgub 23. veebruaril Kalevi spordihallis.

Peagi leiab taas aset poksisõprade, maailma ühe vanima spordiala austajate rõõmupidu, sest nagu traditsiooniks saanud, selguvad veebruari lõpus taas riigi teravaimad ja täpseimad kindamehed. Kes võitlevad sel aastal endale kaela kuldmedali, vallutades kodukamaral ihaldatuima kahevõitlusala trooni? See selgubki Kalevi spordihallis 21.-23. veebruarini.

Noorus või kogemused?

Meistrivõistluste ärevaimaks hetkeks saab kindlasti olema 12-kordse Eesti meistri Ainar Karlsoni naasmine poksiringi. Vendadest Karlsonitest vanem, Ainar, on püsinud kodukamaral võitmatuna juba terve kümnendi. Pärast aastast pausi on mees tagasi, et võtta, mis talle kuulub. “Saab olema huvitav näha, kuidas noored konkurendid Ainari kogemustepagasile vastu saavad,” ootab Eesti koondise koordinaator Artur Sinilill.
Karlsoni etteastete kõrval võib kolmel päeval toimuvate duellide tasavägiseimaks kaalukategooriaks kindlasti pidada kergekaalu (kuni 64 kilogrammi). Viimastel aastatel on selles kategoorias poodiumi kõrgeimale astmele jõudnud Semjon Karhanin. Ometi tuleb tal sel aastal ringis tervitada suurkonkurenti Stanislav Perfilovit ning viimastel aastatel üha suuremate sammudega tipu poole ruttavaid Hendrik Konti ja Sven Saksonit.

“See saab olema kahtlemata kaalukaim tiitel neil meistrivõistlustel. Kuigi Karhanin on võtnud viimastel aastatel oma, ei julge sel aastal talle enam etteruttavalt kulda kaela riputada, sest tõsiseltvõetavaid konkurente on juurde tulnud,” rääkis koondise koordinaator Artur Sinilill kergekaalu kohta.

Mulluste mõõduvõttude suurimaks esilekerkijaks võib nimetada noorteklassist täiskasvanute sekka sammunud ja kergekeskkaalu (kuni 69 kilogrammi) tiitli endale võidelnud Pavel Kamaninit. Seejuures alistas Narva poksivendade seni edukaim Pavel finaalis aastaid kergkeskkaalus domineerinud Andrei Hartšenko. “Oodata on ääretult karmi võitlust. Pole kahtlustki, et Hartšenko tuleb siin revanši võtma,” mainis Sinilill.

Ülallnimetatud tähtedele lisaks on kohalikul publikul meistrivõistlustel põnev näha, mis mees on meie poolraskekaalu parim Stiven Aas. Temast sai eelmisel aastal suure vahe järel esimene eestlane, kes jõudnud noorte maailmameistrivõistlustele. Sel aastal astub Aas esmakordselt täiskasvanute sekka ning koos temaga tuleb platsi puhtaks tegema ka põhirivaal Aleksei Šeršunov. Duelli ootab ka Artur Sinilill: “Kuigi viimasel ajal on kaalukauss olnud napilt Aasa kasuks, siis Aleksei tahe ja valmisolek on teinud nende omavahelised mõõduvõtud üha tasavägisemaks.”

Ringis ka naisi

Kuigi meistrivõistluste tulemused on suures osas ennustamatud, julges Sinilill kahte asja siiski lubada: “Koondise viimaste aastate esinumber Kirill Serikov pääseb sel korral tõenäoliselt kergemalt, sest tema kaalus (kuni 52 kilogrammi) pole kahjuks palju vastaseid. Aga üliraskekaalu võitjat ja isegi favoriite on pea võimatu ennustada, sest osalejaid on palju ning võiduvõimalus pea kõigil.”

Lisaks täiskasvanutele astuvad võistlustel ringi naised ja noored. Just mitmel noorel on see viimane kord vanuseklassis oma ülemvõimu kinnitada ning nautida kullasära veel enne, kui järgmisel aastal peab end täiskasvanute seas uuesti tõestama  hakkama.

Jelena Kalbina

Monika Kuzmina

Vaata veel