Mirkko Moisar ja Kevin Renno. Foto: Rauno Vahtre

Kevin Renno: Moisar võitis punktidega

18. veebruar 2019 | The League, Uudised

Tallinnas Tondiraba jäähallis 16. veebruaril peetud võitluskunstigala The League peakorraldaja Kevin Renno selgitab, miks tekkis arusaamatus, kas finaalmatšis sai Mirkko Moisar õiglaselt võidu leeduka Jasiunase üle.

Mirkko Moisar ja Martynas Jasiunas. Foto: Rauno Vahter

Palun kommenteerige segadust, mis on tekkinud seoses Mirkko Moisari võiduga.

Mina paneksin selle hetkeemotsiooni arvele. Kolme raundi järel oleks võinud Mirkko juba võita, aga kohtunikud nägid seal viiki ja otsustati teha ekstraraund. Lisaraundi alustas hästi leedukas. Aga profivõitlustel ei anta punkte lihtsalt töö tegemise eest, vaid tugevate ja täpsete löökide eest. Enamik leeduka löökidest tabasid kaitset. Mirkkol oli kindel kaitse üleval ees ja mittetabavaid lööke pea- või kehapiirkonda, kui seal on käsi ees, ei loeta punktideks. Samas Mirkko vanema ja kogenuma võitlejana töötas ilusti low-kick’idega ja võttis kindlalt punkte. Üks tabav low-kick annab punktid, kui vastane ei jõua panna oma jalga blokiasendisse ja lisaks olid Mirkkol ka mõned käteseeriad, mis lõppesid kehalöökidena ja tabasid täpselt. Sealt selline punktiseis jäigi.

Tekitas teie hinnangul segadust see, et reeglid olid täiendustega, lisandunud oli muay thai reegleid?

Ei, see ei mänginud mingit rolli. Muay thai reeglid olid mahaviimised ehk mänguilu, neid võtteid väga ei kasutatudki. Ja need võtted poleks niikuinii punkti andnud, nagu ütlesin, tabav löök on punktivääriline. Töömahtu, agressiivsust ja muid lisaväärtusi vaadatakse siis, kui punktidesumma on nii võrdne, et kohtunik ei suuda otsustada. Sel juhul võib ta kasutada neid põhjendusi, miks ta andis sportlasele võidu.

Edvin-Erik Kibus on avalikult protestinud. Mida talle öelda?

Ma arvan, et kõik, kes on nii negatiivselt sõna võtnud, peaksid laskma rahulikult emotsioonidel lahtuda, vaatama mängu veel korra üle ja lugema punkte ja siis saavad nad otsuse teha. Me kindlasti teeme kokkuvõtva video üritusest, kus siis kohtunike ja sportlastega räägime punktisüsteemist ja räägime ka sellest lisaraundimatšist. Meie peakohtunik on juba nõu küsinud nii Valgevene kui ka Leedu kohtunikult, kumbki ei näe probleemi. Meile kellelegi ei meeldi, kui meie otsust tehakse maha ja öeldakse, et see on vale otsus. Mulle on südamerahu tekitanud see, et pärast võitlust rääkisin kõigi külalistega, kes meil olid Taanist, Rootsist, Hollandist, Valgevenest − keegi ei kritiseerinud nii nagu Edvin-Erik Kibus. Aga võitlussport on kord selline, et ikka leidub neid, kes ei ole kohtunike otsusega rahul. Samas Leedu meeskond ei protesteerinud ja nad tunnistasid isegi seda, et nad ei olnud valmis lisaraundiks ja olid arvestanud, et nad kolme raundiga kaotasid. See lisaraund oli tasavägine − Mirkko töötas vähem, aga tegi rohkem tabavaid lööke, teenis sellega rohkem punkte ja võit läkski talle.

Millist tagasisidet veel on olnud?

Rääkisin Maikel Asturi meeskonnaga Viimsi Tigers Gym, kes samuti ütlesid, et vaatasid matši lisaraundi üle, lugesid näppudel punkte ja jäid seejärel kohtunikuga ühele meelele, et võit läks Mirkkole. Kuigi nad olid ka kohapeal pettunud, sest Jasiunas alustas tugevalt, aga järelvaatamisel oli selge, et enamik lööke oli suunatud kaitsesse ja neid ei saanud punktina hinnata.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel