Fotod: Peeter Rästa

INTERVJUU! Mirkko Moisar: Xplosion tuleb taas

28. juuni 2018 | Uudised, Xplosion Fight Series

Mirkko Moisar ütles intervjuus GoodFightile, et Xplosion tuleb taas ja toimub Kalevi spordihallis 16. märtsil 2019. Ringi astub ka ta ise.

Mirkko tegi vahepeal väikse pausi. Nüüd on ta tagasi. „Puhas sportlik huvi ja tegelikult meeldib seda võitlussporti arendada,“ räägib ta. „Xplosion oli ka iseenesest väga kihvt ja lahe bränd. Lihtsalt me ei suutnud seda enam üleval hoida, meeskond lagunes käest. Aga ma arvan, et me oleme tugevamad kui kunagi varem ja ajame pundi uuesti kokku, sest meil oligi vaja veidi puhata. Selle kõrvalt sai Fightlandi asju tehtud, aga see ei ole piisav. Xplosion on meie jaoks ikka nagu kõige ägedam üritus.“

Mirkko, mitu Xplosionit jõudsid varem ära korraldada?

Me tegime 10 üritust. Nüüd tuleks 11. Esimene võis olla 2012 Keilas, kus me tegime kohe kaheksa mehe turniiri ühel õhtul. Markko (Moisar) jõudis finaali välja ja kaotas seal punktidega.

Miks paus sisse tuli? Oli asi rahapuuduses või meeskonnas?

Meil konkreetselt oligi tegelikult rahapuudus. Lihtsalt raha sai otsa. Enam ei jõudnud.

Kas see sind valikute ette ei sea? Ühest küljest oled ikkagi tippsportlane, teisest küljest tahad arendada võitlussporti laiemalt, korraldada sündmusi, elatada end sellega. Oled sa siis sportlane või korraldaja?

Mina arvan, et sport on rohkem nagu füüsiline ja siis kõrval peakski olema selline vaimne töö ka, milleks on õnneks saanud spordi arendamine. Minu puhul siis ürituste korraldamine ja sportlastega suhtlemine, anda noortematele motivatsiooni, et suurtele üritustele tulla. See käibki käsikäes, ma võingi olla mitmekülgne. Ei pea olema üksluine, et teen ainult sporti. Mulle meeldib suhelda, sebida ja möllata. Sportlase elu on igav, ütleme nii.

Mina arvan, et sport on rohkem nagu füüsiline ja siis kõrval peakski olema selline vaimne töö ka, milleks on õnneks saanud spordi arendamine.

Viimase aastaga teenis enim just poksija maailmas raha. Milline on seis Eesti võitlussportlaste rahakotis? Tasub sportlane olla või selles valdkonnas äri ajada?

See on kaheti võetav. Ma tean sportlasi, kes teenivad kuskil Saksamaal käsipalli mängides 10 000 eurot kuus. Meie oleme selles mõttes ikka väga vaesed. Meil on elu lihtsamaks tehtud sponsoritega. Meie finantsiline seis ei ole kiita ja niimoodi see äri ei ole hea. Aga see, et meil on nagu reaalselt pooled asjad tasuta, söögid, autopesud, juuksurid, värgid ja kõik, neid asju suudaks veel välja nuputada. Selles mõttes, et mõte on nagu olemas, aga see ei ole jätkusuutlik business. Arvatavasti sellega mingit vara kokku ei aja. Aga tore on seda teha.

Kuidas sa sellest saaksid business´i teha?

See on hea küsimus. Arvatavasti turundusega. Kui tekivad reaalsed sponsorid taha – mida meil ei ole –, siis oleks asjad juba teistmoodi. Muidugi on ka teisi erinevad süsteeme.

Sa plaanid ise ka ringi minna?

Jaa, noor poiss veel. Pigem ma tahaks seda teha. Mina küll tahaks Xplosionil osaleda, kui ma olen sportlane.

Mina küll tahaks Xplosionil osaleda, kui ma olen sportlane.

Vaata Moisar vs Kazantsev, Xplosion 2014 videot!

 

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel