Henry Rohtla. Foto: Karli Saul

Henry Rohtla teeb Xplosionil profipoksidebüüdi: olen 100% valmis!

12. jaanuar 2021 | Uudised, Xplosion Fight Series

Juba sel laupäeval kannab TV6 Kalevi Spordihallist üle järjekorras üheteistkümnenda Xplosioni, mille viimase võitluspaarina kuulutati välja Henry Rohtla ja Dmitri Gladõšev.

Üritus toimub koostöös poksiklubiga Kalev ja toimuvad poksimatšid. Maardust pärit 19-aastane Gladõšev on Kalevis poksinud treener Ruslan Lopuhhini käe all poolteist aastat.

Henry Rohtla (KRVA) alustas kikkpoksijakarjääri vendade Moisaritega 2010. aastal Keilas. Teda sai viimati näha eelmisel aastal The League’il, kus ta alistas nokaudiga leeduka Andrius Tebera.

„Mul on ülihea meel teha Xplosion Fight Seriesi üritusel oma profipoksidebüüt. ⁣Karjääri pikim fight camp ja kaks kaalukategooriat üles means I’m hungry!” ütles Rohtla.

Ta märkis, et koroona trenni otseselt ei seganud, küll aga see, et vastane vahetus mitu korda. Suurema osa trennist tegi ta veel ajal, kui saalid olid lahti.

„Ma olen 100% valmis! On olnud väga pikk ettevalmistus. Olen treeninud targalt ja tänast olukorda arvestades usun, et väga palju paremini ei saaks,” sõnas Rohtla.

Päev varem teatasid korraldajad, et Kaupo Arro peab neljaraundise poksimatši Jaroslav Juroviga (Ukraina), kes 2018. aastal poksis Eestis Mac Ojasmaaga.

„Kartust ei ole, huvi on. Vastase kohta ei tea eriti midagi ja ei plaani uurida ka. Minu jaoks on rohkem küsimus selles, mida ma ise ringis teha suudan. Oma vormi on sparringute põhjal keeruline hinnata, sest matš on hoopis midagi muud kui sparring. Oma vormi hindan pärast,” lausus Arro.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel