Hendrik Kont: mida rohkem süvened, seda rohkem saad aru, kui palju on veel õppida

10. jaanuar 2019 | Uudised

19.-20. jaanuarini peetakse Tallinna meistrivõistlused poksis, kus medalit küsib kindlasti Hendrik Kont (TÜ ASK).

Hendrik kaotas aasta tagasi Tallinna MV-l kuni 64-kiloste meeste seas väga napilt poolfinaalis Vlad Romanjukile ja siis Eesti meistrivõistluste finaalis Semjon Karhaninile. Novembris tuli Jõhvi meistrivõistluste finaalis taas kaotus Karhaninile, kuid Tartu MV-l võttis Hendrik võidu.

Millised on muljed Tartu MV-st?

Positiivne oli see, et seekord oli palju võistlejaid ka väljastpoolt Tartut. Tavaliselt on Tartu MV olnud peamiselt tartlaste siseasi. Kirill Serikov tegi hea matši Soome esindaja vastu. Enda kodusaalis on ikka meeldivam võistelda ja võistlused olid ka huvitavad, kuna paljud matšid lõppesid enne kolme raundi lõppu. Enda matšidest on muljed pigem positiivsed. Alati on tore võita, aga natuke lootsin, et saan poksida mõne teise poksiklubi esindajaga. Praegu olid mõlemad matšid mu enda klubis treenivate poksijate vastu (teise treeneri all). Otsisin puhtaid tabamusi ja õnnestus matšid enne lõpukella lõpetada.

Kui suur on osalejate erinevus Tartu ja Tallinna MV-l?

Kuna sel aastal oli Tartu MV-l rohkem osalejaid kui tavaliselt, siis võib osalejate arv jääda umbes samasse suurusjärku. Reeglina on Tallinna MV mõnevõrra suurem võistlus ja tihti on kohal ka Eesti tipud.

Kes on suuremad konkurendid?

Kuni 64 kilo kategoorias on praegu tõeliselt tihe konkurents. Peamised konkurendid on Semjon Karhanin, Stanislav Perfilov ja Vlad Romanjuk. Kindlasti on uus tugev konkurent Semjon Kamanin, kes sel aastal hakkab tãiskasvanute seas võistlema, kui ma ei eksi.

Millises olukorras meil poks on? Kui 19-aastane on Eesti meister, tähendab see, et kogenumaid ei osale või pole nad lihtsalt nii head?

Osades kaalukategooriates on konkurents tihe ja võidu nimel peab kõik endast välja panema. Mõnes kaalus on võitja tihti ette teada, mis viitab väiksele siseriiklikule konkurentsile. Pavel Kamanini meistritiitel oli igati tublilt välja võidetud, kuna pidi võitma tugevat Hartšenkot. See on pigem hea näide sellest, et uusi tegijaid tuleb peale.

Kui palju läheb teie klubist poksijaid Tallinna MV-le?

Meie treeningrühmast lãheb kaks poksijat. Ei oska öelda, kas klubi teise treeneri rühmast ka võistlejaid tuleb.

Mis tunne on kuulata, kuidas vastase nurgast karjutakse vastasele matši ajal juhendeid? See ju ütleb kõik ära, mida vastane plaanib teha ja saate ära nullida.

Huvitaval kombel seda nii väga tähele ei pane, pigem kuuled enda treenerit. Tihti karjub vastase nurk juhiseid vene keeles ja seda ma hästi ei valda. Tuleb siiski ette, et oskan tõesti vastase rünnakuid seetõttu paremini ette näha.

On tühjade tribüünide ees veidi vilets võistelda või vahet pole?

Matši ajal oled nii keskendunud, et suurt rolli see ei mängi, kuid igal juhul on motiveerivam poksida rahvast täis tribüünide ees. Atmosfäär on siis ikka üsna erinev.

Nii et nagu kerge narkootikum. Rokklauljatunne.

Absoluutselt. See on lahe tunne. Tahad inimestele ka näidata, mida suudad.

Kui keeruline ala poks on? Üllatas see?

Iga asjaga on nii, et mida rohkem süvened, seda rohkem saad aru, kui palju on tegelikult veel õppida. Pidevalt leiad mingeid uusi detaile, mille kallal peab vaeva nägema. Seega ütleksin, et pigem keeruline. Mind ennast see pigem ei üllatanud.

Kes on teie kõige suurem fänn?

Terve pere ja tüdruksõber on väga toetavad.

Mis eriala õpite koolis?

Spordikorraldus ja projektijuhtimine.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel