Hekkie Budler: mu hotellituba Jaapanis oli imepisike!

14. august 2018 | Uudised

13. augustil ilmus ajakirja Boxing Monthly uus number, kus pikem lugu Hekkie Budlerist. Kirjutasime just, kuidas LAV-i poksija loobus IBF-i tiitlist. Intervjuu on tehtud enne seda.

Artikkel keskendub Budleri võidule mais Ryoichi Taguchi üle. Jaapanlane lõi Budleri viimases raundis pikali. Kohtunik ei märganud seda, pärast video vaatamist lisati see aga statistikasse ja pinge enne tulemuse teatamist oli väljakannatamatu. Budlerile meenus september, kui ta sai Filipiinidel vaieldava punktikaotuse IBF-i tšempionilt Milan Melindolt.

„Jaapanis olid kohtunikud paremad,“ ütleb Budler. Tema treener Colin Nathan ei mõista endiselt, kuidas kohtunik lubas Melindo verisele silmale vaseliini määrida, kui arst 11. ja 12. raundi alguses silma vaatas.

Nathan, kes treenib ka IBO meistrit Simphiwe Khoncot ja endist IBF-i meistrit Moruti Mthalanet, ütleb, et 20. või 21. mail ei kaota tema hoolealused kunagi, sest just siis toimusid 1999. aastal tema isa peied. Taguchi polnud viis aastat kaotanud põhjusega, aga Nathan oli märganud ajapikku väikseid vigu, mida ära kasutada.

Eelmise aasta parimaks LAV-i treeneriks valitud Nathan palus Budleril esimesed neli raundi poksida Taguchi vastu kiiremalt. Järgmised neli oli plaanis puhata ja viimased neli vajadusel jälle tugevamalt võtta.

Budleri sõnul pole ta ühekski matšiks rohkem valmistunud: „Taguchi on oma kaalu kohta suur ja mul oli enne kaalumist kilo puudu. Ta suudab hästi lööke seedida.“

Budler on Lõuna-Aafrika Vabariigist ja teda ei üllataks, kui ta Filipiinidel tulistamist kuuleks, küll aga häiris teda hotellitoa suurus Jaapanis. „Ma pole kunagi ööbinud nii väikses toas. Ma mõõtsin ära: 4,5 korda 2,5 meetrit. Kui olin riided laiali laotanud, polnud enam ruumi. Õnneks olen ma pisike!“

Intervjuu lõpebki nii, et pole teada, kas Budleri järgmine matš on WBC tšempioni Ken Shiroga, kordusmatš Taguchiga või kohustuslik IBF-i matš Felix Alvaradoga.

Monika Kuzmina

Vaata veel