Foto: One FC

Heavy Hitters: Vandarjeval ei õnnestunud taas võita

14. jaanuar 2022 | Uudised

Jekaterina Vandarjeva oli paljude arvates võitja 14. jaanuaril One’i tai poksi kohtumises Supergirliga, kuid võit 2:1 anti tailannale.

See oli Barbie Luchadora kolmas kaotus järjest One’is. Mullu kaotas ta kahe kohtuniku hinnangul Jackie Buntanile. Üks kohtunik pidas kohtumist viigiliseks. Vandarjeva on mitmekordne IFMA maailmameister. Valgevenelanna on ka endine WKN-i meister. 2011. aastal alistas ta Joanna Jedrzejczyki.

Ohutus ennekõige, öeldakse, aga ohutus pole kõige tähtsam, ütleb Jean Brodie – headus, tõde ja ilu on olulisemad. Jekaterina pole tantsutüdruk. Tantsutüdrukud olid enne Teist maailmasõda ainult mehed. Olid tantsupoisid. Naised võtsid üle, kui mehed sõtta läksid.

“Ma tahan lõhkuda stereotüüpi, et naisvõitlejad on inetud, mehelikud, murtud ninaga. Suurem osa tüdrukuid tai poksis on kaunid, neil on kaunid kehad, aga nad tahavad karmimad välja paista, lõikavad juuksed lühikeseks, riietuvad mehelikult ja treenivad musklid liiga suureks,” ütleb Vandarjeva.

“Jah, võideldes võib viga saada, aga risk on väike, kui oskad kaitsta. Uuringute kohaselt on profisportlaste luud ja liigesed palju tugevamad kui tavainimestel,” lisab ta.

Teised tähtsamad kohtumised

Tai poks: Tawanchai alistas Saemapetchi
Vabavõitluse tiitlimatš: Jingnan Xiong alistas Ayaka Miura
Kikkpoks: Giannis Stoforidis alistas Beibulat Issajevi

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel