Tai poksi trennid seenioritele toimuvad Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia Arigato saalis igal teisipäeval ja neljapäeval kl 18, liituda võib hooajaringselt.
Treener Hannes Ilmjärv, septembrikuus alustas seeniorite tai poksi grupp. Kuidas teil on läinud?
Väga hästi. Arvestades, et tegemist on nii-öelda pilootprojektiga, mille eesmärk on teha kindlaks, mida selline sihtgrupp üldse vajab ja millised harjutused ja tempod neile parimad on, oleme tulnud kenasti toime.
Millised olid treenitavate esimesed emotsioonid ja kommentaarid?
Kõik olid väga rahul ja rõõmsad, et olid otsustanud kohale tulla.
Kadus peale esimest trenni inimesi ka jäädavalt treenist?
Jah, üks inimene oli, naisterahvas. Talle trenn üldiselt meeldis, aga talle ei sobinud mõned spetsiifilised elemendid, mis tai poksi trennis ikka on, nagu näiteks mõned paarisharjutused. Soovitasin talle meie naiste tai poksi fitnessigruppi, kus kehalist kontakti on vähem.
Milline on seeniorite tai poksi trenni fookus?
Üldiselt teeme samu asju, mida teisteski gruppides, ainult väiksema intensiivsusega. Arvestame vanusest tulenevate kehaliste eripäradega. Näiteks mõnel võivad olla kangemad liigesed või pikem koormusest taastumise aeg.
Millega peab trenni tulev seenior eriti arvestama?
Eelkõige, et ta kuulaks oma keha ja teeks trenni mõnuga, aga mõistlikult. Öeldakse, et vanus on ainult number. On küll number, aga see on nagu kinganumber: kui ta on sul ikka 46, siis sa ei hakka nr 41 kingi jalga suruma, kuigi need võib-olla rohkem meeldivad. Samuti, kui vanusenumber on 67, saab trenni teha küll, aga mitte nii nagu 24-aastasena. Mõistlikult treenides võib saavutada hea tervise ja vastupidava keha, aga liialdades on seda kõike lihtne ära rikkuda.
Võitlussport seeniorile – miks?
Võitlussport, nagu iga teinegi spordiala, võib sobida kõigile. Muidugi juhul, kui seda harrastatakse tervisespordina. Ega võitlussport ei erine ju oluliselt teistest sportlikest tegevustest, nagu näiteks pallimängud või muud sellised. Ikka on kehaline koormus ja nii-öelda vastaspool, keda proovitakse üle mängida. Eks igaüks leiab omale sobivaima huviala ja miks ei võiks vanemas eas inimene leida oma kirge võitlusspordis. Üldiselt on tavaks saanud suhtumine, et teatud vanusest hakkavad luud-kondid logisema ja siis enam trenni asja pole, vajutakse tugitooli, siis tuleb diivan, siis haiglavoodi ja siis krematoorium. Me soovime seda programmi muuta ja oleme veendunud, et inimene võib kogu elu olla terve ja aktiivne, tegeleda endale meeldivate hobidega ja elust rõõmu tunda. Siia sobib ka George Elioti kuulus tsitaat: “Pole kunagi hilja olla see, kelleks sa olid määratud saama.”
Monika Kuzmina
Toimetaja
info@goodfight.ee