Gvozdik ütles, miks Lomatšenko ei läinud ringi Ukraina lipuga

21. detsember 2021 | Uudised

Vassili Lomatšenko suhtes oldi sinepised, kuna ta läks Richard Commey vastu ringi kodulinna Bilgorod-Dnistrovskõi lipuga.

“Mis vahet sel on, mis lipuga ta läks? Bilgorod-Dnistrovskõi pole teie arvates Ukraina või?” kommenteeris endine profipoksi maailmameister Aleksander Gvozdik, kes on ukrainlane.

Vladimir Klitško kritiseeris Lomatšenkot ja tsiteeris Wikipediast talle patriotismi tähendust. Klitško postitab Twitteris peaaegu iga päev sellest, mida teevad Vene väed Ukraina piiril. Annekteeritud Krimm on tema jaoks nagu Vichy valitsus.

Varem käis Lomatšenko ringis Ukraina lipuga, kuid viimasel ajal heidetakse talle kodumaal ette, et ta ei taha end lasta tõmmata poliitilistesse vaidlustesse seoses Venemaaga, ja seepärast on ta Ukraina lipust ringis loobunud.

“Lomatšenko ilmselt pole suur Klitško fänn, sellepärast Klitško ütleski. Ta ei käinud ju ringis Venemaa lipuga,” ütles Gvozdik Usachev TV-le.

Ukraina poksija Ivan Redkatš käis välja idee, et Lomatšenko võiks poksida Deniss Berintšikiga, kes alistas nädalavahetusel Issa Tšanijevi. “Ukrainas on tehtud nii, et kaal kuni 61 kilo on ainult ühe mehe jaoks. Teistele on tee suletud,” sõnas Redkatš.

Redkatšile pakuti paari kuu eest 500 000 dollarit, et ta võtaks Venemaa kodakondsuse. “Võtta või mitte? Mida soovitate?” küsis Redkatš fännidelt. Kui ta palus raha näidata, siis jutt lõpetati.

Gvozdik ütles, et on valmis poksima Dmitri Bivoliga. “Aitäh pakkumise eest, Dimon, võin aidata sul sparrida, aga vaevalt see tal midagi rohkemat on kui jutt. Ma ei usu, et see tema jaoks huvitav oleks,” lausus Gvozdik.

Bivol, kes alistas just Umar Salamovi, ütles, et võiks Gvozdikiga poksida, kuigi ei soovinud tegelikult isegi Salamoviga poksida. “Mind huvitab eelkõige tiitlite ühendamine,” ütles Bivol. Selle all mõtleb ta kohtumist Artur Beterbijeviga, kes nädalavahetusel alistas Marcus Browne’i.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel