VIDEO! Good Fight Foundation: Dustin Poirier ehitas sureva poisi viimase soovina mänguväljaku puudega lastele

26. jaanuar 2021 | Uudised

Dustin Poirier on koos oma abikaasaga loonud heategevusühingu The Good Fight Foundation, kus saavad kokku sportlased ja fännid, et aidata abivajajaid. “Ma olen võitleja. See on minu töö. Tahan võidelda nende nimel, kes seda ise teha ei saa,” ütleb Poirier.

Tahan võidelda nende nimel, kes seda ise teha ei saa.

Foto: MMA Fighting

Haige poisi isetu soov

Poirier on oma fondiga müünud oksjonitel võitlustel kantud esemeid, et saadud tulu eest kogukonda aidata. “Isaks saamine avas mu silmad. Mu laps näitas mulle, kui väga ma lastega olla armastan. Nad on nii süütud ja puhtad,” räägib ta, miks otsustas ellu viia ka väikse poisi Aaron Hilli unistuse, kes ravimatusse ajuhaigusesse suri.

“Kui Aaron oli 6-aastane, tekkisid tal nägemisraskused. Ta jooksis vastu asju, kõne muutus imelikuks, ta hakkas ebaselgelt rääkima. Olime üllatunud, kui arst diagnoosis ravimatu haiguse. Mõne kuu pärast kaotas ta kõnevõime, 6 kuu jooksul kõndimisvõime. Kui Aaron oli ratastoolis ja me käisime mänguväljakul, ei saanud ta seal suurt midagi teha. Mänguväljakule ratastoolis lapsed hästi ei pääse,” räägivad Aaroni vanemad.

Aaroni viimaseks sooviks Make-a-Wish fondile, kes täidavad surevate laste viimaseid soove, oli see, et ehitataks mänguväljak erivajadustega lastele, ent eluajal tema soovi ei jõutud täita.

Aaroni viimaseks sooviks Make-a-Wish fondile, kes täidavad surevate laste viimaseid soove, oli see, et ehitataks mänguväljak erivajadustega lastele.

Mänguväljak kõigile lastele

“Ta soov toob mulle pisarad silmad. Võid soovida mida iganes – Disneylandi minna, mõnd näitlejat kohata, aga tema soovis, et teised puudega lapsed saaks mänguväljaku,” räägib Poirier. “Kui sellest kuulsin, teadsin, et pean ta soovi täitma.”

Võitleja korraldas oksjoni ja ehitas Aaroni auks mänguväljaku. “Nii tore on ta pärandit näha. Kahju, et ta ei saa ise seal mänguväljakul mängida, aga kuulen tema naeru ja mõtlen teistele puudega lastele, kellel on võimalus mängima minna. See on tõeline õnnistus,” räägib Aaroni ema, silmas pisarad. “Dustin ja The Good Fight Foundation toetasid meid sel teekonnal ja ma olen väga tänulik.”

“Nüüd on Aaron läinud, aga ta südameheadus on sellel mänguväljakul. See oli nii isetu soov puhtalt ja süütult lapselt ja peaks kõigile andma lootust, et headus on veel maailmas olemas,” ütleb Poirier.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel