5 asja, mida vaadata kinnaste ostmisel

26. jaanuar 2021 | Uudised

Esimese kindapaari ostmine on eriline. Tavaliselt vaadatakse poksikinnaste ostmisel esimesena värvi, kuid peaks vaatama muud, kirjutab MMA Corner.

Liik. Paljud ei tea, et kindad on erinevate tegevuste jaoks: võitlemine, amatööride võitlemine, fitness, löömine jne. Sparringukinnastega poksikotti ei lööda. Võistluskindaid kasutatakse ainult võistlusteks.

Suurus. Kindad kaaluvad enamasti 225-565 grammi (8-20 untsi). Naistele sobivad enim keskmise suurusega kindad. Sparrimiseks ja trenniks sobivad 12-20-untsised. Trenniks parimad on 16-untsised.

Materjal. Lastele ja algajatele soovitatakse vinüülkindaid. Profid ei saa kasutada midagi peale nahkkinnaste. Need on muidugi vinüülkinnastest kallimad.

Kätemähis. Enne kinnaste ostmist tuleb osta hand wrap või sisekindad. Need on tehtud materjalist, mis takistavad randme- või sõrmevigastusi.

Kinnitamisvõimalused. Treeninguks soovitatakse takjapaelaga (Velcro) suletavaid kindaid, proffidele nööridega kindaid. Takjapaelaga kinnastega pole kerge vältida sinikaid.

Eestis müüvad poksikindaid Budopunkt, Knockout, K-Rauta, Sport Trend, Spordimaailm, Fact Cool, Bonsuna jpt.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel