Fury ja rootslase matš osutus palju enamaks kui palagan

15. september 2019 | Uudised

Las Vegases poksisid 14. septembril kõige raskemad mehed Tyson Fury ja Otto Wallin.

Fury, kes nägi välja nagu taevasse suunatud rusikas, sai sellise löögi vastu paremat kulmu, et veri hakkas voolama, ja võitis lõpuks vaid kohtunike ühehäälse otsusega. Fury suundus pärast matši haiglasse. Wallin tabas inglast 127 korda. Compubox on Fury kohta kogunud statistikat 15 matšis ja keegi pole teda seni nii palju tabanud. Fury tabas rootslast 179 korda.

Fury kaalus 115 kilo ehk ligi 8 kilo vähem kui Wallin. “Ta oli nõrk täna. Ta ei tohiks nii kõhnana poksida. Tema õige võitluskaal on suurem. Tal on vale meeskond,” ütles Tysoni isa John Fury. Viimati kaalus Fury nii vähe 2015. aastal.

Publikus viibisid Terence Crawford ja Georges St-Pierre. 20 000 kohast olid täidetud 8250. Pileti eest maksid 3900 inimest, millega teeniti miljon dollarit. Ülejäänud kohad jagati tasuta.

WBC kinkis Furyle võidu ja Mehhiko iseseisvuspäeva puhul maiadevöö, mille kullast ja muudest peentest materjalidest osi nikerdasid meistrid kuus kuud. WBO president Paco Valcarcel teatas selle peale, et WBC on tolgus, kuna suvaline võõras organisatsioon ei peaks jagama mingeid tolguseid peeneid vöösid, eriti veel tolgustele, kes ei oska neist ilmselt lugugi pidada.

Fury, kellel hetkel ühtegi (väärtuslikku) tiitlit pole, peab suurimaks konkurendiks Deontay Wilderi järel Oleksandr Ussõki, kes poksib kuu pärast Tyrone Spongiga. Anthony Joshua avaldas, et Fury helistab talle täiesti suvalistel kellaaegadel, lihtsalt et teatada: „Mees, ma löön su nokki.“ Fury ei hinda ka Andy Ruizi. „Keskmine poksija,“ ütles Fury. „Kiiretest kätest ei piisa. Kiirete kätega üliraskekaallasi on palju.“

Wilderi sõnul olevat Fury poksi suurim argpüks. Wilder peaks poksima veebruaris Furyga, kuid Wilder soovib nüüd, et Fury astuks hetkeks kõrvale ja lubaks Wilderil poksida enne Ruizi ja Joshua matši võitjaga. Wilderi ja Fury matšide kohta olevat juba sõlmitud triloogialeping, kus kolmanda matši võitja saab 60 protsenti. Teise matši tulu jagatakse pooleks.

Ürituse ainsas (hinnatavas) tiitlimatšis oli WBO tšempion (56 kg) Emanuel Navarrete 4. raundi TKO-ga üle Juan Miguel Elordest.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel