Kes mõtles välja Willpoweri logo? Mairo Astur räägib

13. september 2019 | Uudised

Vennad Asturid on olnud tegusad: loodud sai bränd Willpower, Maikel annab trenne Pirital Marina Spordis.

14. septembril kutsuvad Maikel ja Nocco sinna kõiki huvilisi tasuta kikkpoksi proovitreeningule. Võimalusel tuleks kaasa võtta oma poksivarustus (kindad ja sidemed). Igale treeningust osavõtjale on kingikott! Lisaks võistlused, üllatused ja degustatsioonid.

Mairo Astur räägib aga, kuidas sündis Willpower, mis müüb Maikeli sümboolikaga särke.

Willpoweri sündimise taga on kaks põhjust: esiteks Mairo soov teha midagi, mis on täiesti tema oma, ja teiseks toetada Eesti võitlussporti. Kuna Maikel oli sellel hetkel tõusmas Eestis parimaks kikkpoksijaks, siis see andis ainult hoogu juurde.

Kui Mairo kaks aastat tagasi alustas selle teekonnaga, siis Maikel polnud seal, kus ta hetkel on. Eestis on sportlastel (just võitlusspordis) raske leida toetajaid, sellepärast Mairo otsustaski proovida just seda varianti.

„Kuna Maikel on praegu kindlasti Eesti parimate sekka kuuluv, siis oli ka õige aeg avalikustada Willpowerbrand,“ ütleb Mairo, kes ka ise võitlejana ringis on käinud.

Kui oluline oli brändi loomise juures rahvusluse rõhutamine?

Esialgu polnud plaanis teha riided Eestiga seonduvalt, mida aeg aga edasi läks, seda loogilisem tundus teha Eesti värvides. Kuna idee oli algusest peale toetada Eesti võitlussporti, siis miks ka mitte teha särgid sini-must-valge värvides. Samas ei välista, et hiljem ei peaks Eestist välja vaatama. Väljaspool Eestit on ka võimalus asjaga teistsugune suund võtta.

Särgid, mis hetkel müügis, pole mõeldud ainult spordi tegemiseks. Need sobivad  väga hästi ka vabal ajal kandmiseks.

Mis lugu peitub logo taga?

Arusaadavalt tuleb W-logo sõnast willpower („tahtejõud“). Nime üle sai pikalt mõeldud ja valikus oli mitu varianti, aga lõpuks osutus see sobilikuks. Logo tegi ja mõtles välja mu kunagine klassivend Kris Lauba, kes on väga andekas kunstnik. Usaldasin tema stiili ja oskusi, seega andsin talle vabad käed disaini osas. Tagasi tuli palju erinevaid variante. Lõpuks osutus see kujundus sobivaks.

Maikel astub ringi pea alati Eesti lipp uhkelt õlgadel. Kui raske on venna süda sel hetkel?

Kindlasti läheks ise pigem ringi. Olen sellel hetkel rohkem närvis kui tema. Iga asjaga on nii, et mida aeg edasi, seda paremaks asjad muutuvad. Viimastel võistlustel on mu närvid kindlamaks muutunud, aga ta on ikkagi mu väike vend ja eks alati jääb see närv.

Kuidas tekkis see tohutu fänniarmee, kes Maikelit vankumatult igal sündmusel toetab?

Arvan, et pigem on kõik rongi peale tulnud, kuna tulemused on olnud head ja inimesed saavad aru, et ta tegelikult oskab vist seda asja… Meie sinine armee on ainult kasvamas ja kindlasti muudame Eesti võitlusspordis seda kultuuri. Palju põnevat on veel tulemas. Siit saab ainult edasi minna, tagasi pole mõtet vaadata. Kõik, kes kohapeal alati kaasa elavad, saavad aru, et nad on suureks toeks Maikelile ringis.

Kes on toetajate liider?

Arvan, et neid on palju, aga eraldi tooks välja Rando ja Sandra Polbergi. Nad käisid ka Slovakkias Maikelile kaasa elamas. Ühiseid väljasõite meil otseselt pole. Autod pakitakse inimesi täis ja tullakse kohale. Kõik tulevad omal jõul ja kindla vaimuga toetama.

On tekkinud teiste toetajatega ka vastaseise või vastupidi, ühisrõõmustamist?

Eks fänne ja inimesi, kes niisama kaasa targutavad ja arvavad, et teavad asjast, on palju. Vastasseise pole tekkinud minu meelest. Number One Fight Show’l oli turvadega probleem, kuna inimesed elasid liiga valjult kaasa. Ühisrõõmustamisi… Ei oska öelda.

Milline on olnud raskeim ja parim hetk Maikeli karjääris?

Kindlasti raske oli kaotus tehnilise nokaudiga valgevenelasele Filippovile, keda aasta hiljem võitsime. Teine oli kaotus Chico Kwasile, kuna Maikel ei suutnud seal esineda võimekusele kohaselt. Asjad, mis said tehtud trennis, ei tulnud ringis välja. Paraku kikkpoks on selline ala, kus tuleb ette kaotusi. See on osa sellest spordist. Oluline on see, mis sa nendest kaasa võtad. Arvan, et oleme õppinud palju kaotustest ja suutnud parandada vead.

Parimaks loen võitu Themase üle, kuna keegi ei uskunud Maikelisse. Mitteuskumine oli see, mis muutis selle võidu eriti magusaks. Pikk Makaron võitis sellel hetkel väga heas vormis olevat Hendrik Themast.

Kuidas võite tähistate?

Ausalt öeldes ei tee kunagi midagi väga erilist. Koju taastuma ja homme näeme. (Naerab.)

Monika Kuzmina

Vaata veel