Vahtang Tšumburidze. Foto: Rauno Vahtre

FOTOD! Vahtang Tšumburidze: olin juba enne võistlust sisemiselt kindel, et võit tuleb

18. veebruar 2019 | The League, Uudised

Tallinnas Tondiraba jäähallis 16. veebruaril peetud võitlusspordigalal The League tuli kehakaalus kuni 77 kg võitjaks Gruusia päritolu, aga Eestis elav poksija Vahtang Tšumburidze, kes treenib Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias.

Vahtang Tšumburidze. Foto: Rauno Vahtre

Ringi sisenedes kannab Vahtang õlgadel Gruusi lippu. Vahtangi ja Vjačeslavi 3×3 min MMA matš saab lõpu kiiremini, kui oleks osanud oodata. Vjačeslav kaotab Vahtangile käelukuga juba esimeses raundis.

Vahtang Tšumburidze ja Vjačeslav Teleš. Foto: Rauno Vahtre

Vahtangi vastaseks oli lätlane Vjačeslav Teleš. Et ta just temaga võitleb, selgus alles päev enne kaalumist – gripp ei lasknud tema esialgsel, leedulasest vastasel poksiringi astuda. Muutus tähendas, et Vahtangil jäid vaid loetud tunnid aega uue vastase tundmaõppimiseks.

Vjačeslav Teleš. Foto: Rauno Vahtre

Vahtang Tšumburidze tegeles lapsest saadik judoga, kuni tema noorem vend kutsus ta poksitrenni. Ta oli siis kuueteistkümnene. Üsna ruttu sai selgeks, et see on talle just õige ala ja alates 2015. aastast on tema elu möödunud võistlustules. Treeninguid alustas ta Tbilisis. Seni suurim edu on Euroopa meistrivõistluste 3. koht.

Vahtang Tšumburidze ja Vjačeslav Teleš. Foto: Rauno Vahtre

Ta nendib, et võistlussport pole Gruusias üleliia populaarne ja kõik tipptasemel võistlejad võitlevad teistes riikides. Eestisse sattus ta algul turistina, kui tuli sõbrale külla. Tekkis võimalus treenida Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemias ja ta otsustas siia elama jääda.

Vahtang Tšumburidze. Foto: Rauno Vahtre

„Nüüd on see minu elu. Teen kaks rasket trenni päevas,“ ütleb Vahtang Tšumburidze. „Mulle  meeldib võidelda, tunnen end sel alal kui kala vees ega pole kordagi mõelnud poksikindaid varna riputada. Ütlen ka noortele:  lihtsalt alusta, sammhaaval on kõik saavutatav. Ära iial anna alla!“

Vahtang Tšumburidze ja Vjačeslav Teleš. Foto: Rauno Vahtre

Enne võistlusi on talle olnud kõige raskemaks katsumuseks õige kaalu saavutamine. The League`i ajaks kaotas ta kehakaalust tervelt kaksteist kilo.

Vahtang Tšumburidze ja Vjačeslav Teleš. Foto: Rauno Vahtre

„Mul on olnud väga pingerohke aeg, aga see on võistleja elu ja mulle see meeldib. Olen sellise eluviisi endale ise valinud,“ märgib Tšumburidze. „Olin juba enne võistlust sisemiselt kindel, et võit tuleb. Tunnen, et koos Kevin Rennoga saadab mind edu.“

GALERIID: Rauno Vahtre

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel