Foto: Kalev Lilleorg / EOK

FOTOD! EOK tänuvastuvõtule olid kutsutud ka Karl Kvell ja Li Lirisman

14. juuni 2018 | Uudised

Eesti Olümpiakomitee tunnustas Hilton Tallinn Park konverentsikeskuses peetud pidulikul tänuvastuvõtul tänavu rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt seni juba 52 medalit võitnud sportlasi ja nende treenereid.

EOK president Urmas Sõõrumaa tänas oma kõnes sportlasi ja nende treenereid, kes on selle aasta esimesel poolel jõudnud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalivõiduni, ning märkis, et selle tulemusel on meie taasiseseisvumise aja jooksul kogutud tiitlivõistluste medalisaak lähenemas märkimisväärse 2400 medalini. „Väikese rahva jaoks on need suured numbrid ning näitavad Eesti rahva elujõudu ja pealehakkamist,“ ütles ta.

Sõõrumaa ütles, et kõige tähtsam on spordis inimese sisu ning rõhutas hariduse ja tarkuse tähtsust. „Impulss, mis pjedestaalile viib, saab alguse peast. Õppige ja arendage ennast, sest ainult nii jõuab maailma kõrgematele pjedestaalidele,“ ütles Sõõrumaa.

Vastuvõtule olid kutsutud nii olümpia- kui ka mitteolümpiaaladel maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt tänavu medaleid võitnud täiskasvanud, noorsportlased ja parasportlased oma treeneritega ning maailmameistriks ja Euroopa meistriks tulnud veteransportlased.

Teiste seas osalesid näiteks muay thai võitleja Karl-Joonatan Kvell (Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia), kreeka-rooma maadluses Euroopa meistrivõistlustelt hõbemedali võitnud Helary Mägisalu, EM-ilt kulturismis hõbemedali võitnud Ott Kiivikas ning kolm EOK järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda“ kuuluvat noorsportlast: karates U21 vanuseklassi Euroopa meistriks tulnud Li Lirisman, taekwondo EM-ilt hõbeda ja pronksi võitnud Vladislav Žarov ning bikiinifitnessis EM-ilt hõbeda teeninud Arida Muru. Treenerina osales Kaido Höövelson ehk Baruto, kelle õpilane Evelin Leichter võitis sumo Euroopa meistrivõistlustel erinevates arvestustes kolm pronksmedalit.

52 medalist lausa 30 olid võitlusspordialadelt.

Kõigi tänavuste medalivõitjate nimed ja saavutused leiab SIIT!  

GALERII: Kalev Lilleorg / EOK

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel