Foto: Shutterstock.com

Filipiinide president soovib ühe võimaliku järglasena Pacquiaod

04. juuni 2021 | Uudised

Filipiinide president Rodrigo Duterte soovib ühe võimaliku järglasena näha Manny Pacquiaod.

Presidendi soovinimekirjas on tütar Sara, Pacquiao, Ferdinand Marcos juunior, Manila linnapea Francisco Domagoso ja pikaaegne nõunik Christopher Go, teatas presidendi kantselei.

Duterte kuueaastane valitsusaeg lõpeb 2022. aastal ja ta ei tohi seaduse järgi rohkem kandideerida. Tõenäoliselt kandideerib ta asepresidendiks. Analüütikute arvates soovib Duterte presidenti, kes kaitseks teda vaenlaste eest. Inimõiguslased on kritiseerinud Duterte verist sõda narkokauplejate vastu, kus narkokauplejaid ei viida kohtusse, vaid üritatakse nad tappa enne seda.

Pacquiao sai presidendi partei PDP-Labani tegevjuhiks detsembris. Kui president teda ei toeta, võib populaarne ja varakas Pacquiao olla ainuke kandidaat, kes saab presidendi soosikule vastu, arvab Business Times. Pacquiao arvates ei võidelnud president piisavalt COVID-19 vastu. Aprillis toimunud küsitluse andmetel toetas rahvas Sara Dutertet.

Pacquiao poksib 21. augustil Errol Spence’iga. WBC ja IBF-i meister Spence võistleb kuni 67-kiloste poksijate seas, kuigi ütleb, et tema normaalkaal on 85 kilo ringis ja ta peab kogu aeg vaeva nägema selle langetamiseks. Spence oli amatöörina 64-13, ent profina on 27-0.

WBA tegi Pacquiao asemel meistriks Yordenis Ugase, kui tundus, et filipiinlane viimasel ajal enam eriti poksida ei taha, siis aga kuulutati välja matš Spence’iga ja organisatsioon soovib Pacquiaole vöö tagasi anda, et oleks uhkem.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel