Stiven Aas (keskel). Foto: Erakogu

Euroopa Mängude neljas ja viies päev tõid esimesed võidud

26. juuni 2023 | Eesti Poksiliit, Uudised

21. juunist 3. juulini toimuvad Poolas, Krakowis, Euroopa Olümpiakomitee egiidi all, spordivõistluste sari, kus on esindatud spordialana ka poks.

Võistluste neljandasse päeva tõi poksile esimese võidu Stiven Aas, kus kuni 80 kg kaalukategoorias võitis eestlane 4:1, Bosnia ja Hertsegoviina võitlejat Leo Cvitanovici. Järgmiseks vastaseks kaheksandikfinaalis Stivenile saab olema Iisraeli poksija Daniel Iljušonok.

Kuni 51 kg meeste kaalukategoorias kohtusid veel eestlane Allan Morozov ja sakslasest Salah Ibrahim Omar, kellele Morozov jäi paraku alla 0:5.

Poksis sai viiendal päeval veel näha eestlast Pavel Kamaninit, kes võistles kuni 71 kg kaalukategoorias. Ta lõi Bosnia ja Hertsegoviina poksija Gianni Dedicit 5:0. Kamanini jaoks jätkub võistlus teisipäeval. Kaheksandikfinaalis kohtub ta armeenlase Gurgen Armmadojaniga.

Euroopa Mängudel esindavad Eestit poksis lisaks Kirill Serikov, kes läheb vastamisi Türgi poksijaga Ciftci Bathuaniga ja Semjon Kamanin, kelle vastaseks saab olema Slovakkia poksija Tanko Villam.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel