Epp Mäe Foto: Artjom Fraiman

Epp Mäe valmistub maadluse MM-iks – läheb tiitlivõistlustele kuldmedali järele

12. september 2022 | Uudised

13. septembril toimub Serbia pealinnas Belgradis maadluse MM. Sparta spordiklubis maailmameistrivõistluseks valmistuv Epp Mäe sõnul läheb ta tiitlivõistlustele kuldmedali järele, vahendab Sparta.ee.

Epp on toibunud eelmise aasta lõpus saadud põlvevigastusest ning tunnistab, et pärast 2015. ja 2019. aastal MM-il saadud pronksmedaleid on ta isu pidevalt kasvanud ning nüüd ei rahulda teda vähem kui kullavõit. Ta rassib Sparta jõusaalis trenni teha ning kõrvalt hindab sooritamise kvaliteeti ka põhiliselt Soomes elav ÜKE-treener Levi Earl. „Mida lähemale tiitlivõistlused, seda rohkem on Levi siin minu kõrval kohal,“ kiidab Epp oma juhendajat.

Muidugi on Levi Earl aastaringselt kursis oma hoolealuse arenguga, sest videosilla ning erinevate äppide abil analüüsib ta pidevalt Epu arengukõverat.

Sparta jõusaali näol on Epp leidnud endale tõeliselt mõnusa trennikodu. Ta on mitmel korral tunnistanud, et talle meeldib sealne trenažööride lai valik ning teiste alade tippudega koos treenimine.

Sageli on Epp saanud Spartas kuldaväärt nõuandeid tõstetrenni tegevate Mart Seimi ja treenerist isa Alar Seimiga. „Saan nendelt palju tehnilisi näpunäiteid,“ sõnab ta.

Kohusetundlikult treeningpäevikusse kõik tulemused kirja paneval Epul pole raske välja tuua ka oma isiklikke rekordeid kangide maailmas. Tema maast jõutõmbe laeks on 135 kilogrammi ning et rinnalevõtu tippmargiks 86 kilogrammi.

Kuula ka Sparta podcasti, mille külaliseks on Epp Mäe. Muuhulgas tuleb podcastis juttu, kuidas kulges hiljuti EM-i kullaga lõppenud võistlus Epu enda silme läbi, kas naiste maadluses käib psühholoogiline mõjutamine, kas maadeldes saab rikkaks ning kas maadlus on naiselik ala.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel