Endine UFC meister üritab alistada võidulainel kaasmaalase

15. jaanuar 2021 | Uudised

Kas endine UFC sulgkaalu (kuni 65,8 kg) meister Max Holloway suudab taastuda kahest järjestikusest kaotusest ja lõpetada Calvin Kattari võiduseeria?

Seda saab teada sel laupäeval, 16. jaanuaril, kui UFC võitlussaarel Araabia Ühendemiraatides lähevad vastamisi need kaks ameeriklast. Seekord algab ülekanne väga sobival ajal – kell 22. Otseülekannet näeb telekanalist TV3 Sport 2 ja voogedastusteenusest Go3. Ülekanne algab nelja eelmatšiga.

Holloway oli UFC tšempion peaaegu kaks ja pool aastat – 2017-2019. Meistritiitli võitis ta matšis brasiillase Jose Aldo vastu. Meistrivöö kaotas ta 2019. aasta detsembris austraallasele Alexander Volkanovskile. 2020. aasta juulis kohtusid need kaks uuesti UFC puuris. Kohtunike otsusega tuli taas võitjaks austraallane, kes hetkel on sulgkaalu maailmameister. Kohtunike otsus vallandas suure pahameelelaine. Isegi UFC presidendi Dana White’i arvates oleks pidanud võitma Holloway.

Holloway on praegu UFC edetabelis esimene. Kusjuures 2013. aastal pidi ta tunnistama legendaarse iirlase Conor McGregori paremust, keda näeb taas võistlustules juba järgmisel nädalal. Holloway on vabavõitlusvõistlustelt saanud 21 võitu (10 nokaudiga) ja kuus kaotust.

Kattar on sulgkaalu edetabelis 6. kohal. Ta on võitnud 22 matši (11 nokaudiga) ja kaotanud neli. Kattar on nüüd võitnud kaks korda järjest ja neli viimasest viiest duellist. Viimases matšis alistas ta kaasmaalase Dan Ige. Aastani 2011 võistles ta kergekaalus (kuni 70,3 kg), kus on võistelnud ka Holloway.

UFC spetsialistide sõnul on Kattar ja Holloway sarnase stiiliga võitlejad. Nad on paremad lukumaadluses kui püstivõitluses.

Eelmatšides oodatakse põnevat võitlust Ameerika veteranide, 36-aastase Carlos Conditi ja 40-aastase Matt Browni vahel. See matš toimub kergekeskkaalu (kuni 77,1 kg) kategoorias. Condit oli 2012. aastal UFC vahetiitli hoidja ja on kaks korda meistritiitli nimel võistelnud.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel