Endine pesapallistaar teenis 10-sekundise poksimatšiga miljon dollarit

07. veebruar 2021 | Uudised

Endine pesapallistaar Jose Canseco kaotas 5. veebruaril 10 sekundiga poksimatšis mehele pseudonüümiga Billy Football.

Võistlusõhtu promootor David Portnoy süüdistab Cansecot sihilikus kaotamises. Cansecole lubati 50 000 dollarit, kui ta võistleb, ja veel 50 000, kui ta võidab, lisaks osa PPV-st, kui lüüakse PPV-rekord. Rekord ületati ja Cansecot ootab enam kui miljon dollarit. PPV maksis 20 dollarit.

56-aastane Canseco tuli MLB meistriks 1989. aastal Oakland A’si ja 2000. aastal New York Yankeesi ridades. Ta tunnistas, et kasutas dopingut. 2008. aastal pidas ta endise NFL-i mängija Vai Sikahemaga poksikohtumise 30 000 dollarile ja kaotas. 2009. aastal jäi Canseco ja endise lapsnäitleja Danny Bonaduce’i poksikohtumine viiki.

Canseco kuulutas, et tal on taekwondo ja karate must vöö ja ta tegeleb tai poksiga. 2009. aastal kaotas ta sarjas Dream vabavõitluskohtumise kikkpoksijale Hong-Man Choile.

Billy Football on 21-aastane töötaja netiküljel Barstool Sports, kus Canseco sõnasõtta sattus. Barstool Sports korraldab 2017. aastast Lääne-Virginias amatööride poksiõhtut Rough N’ Rowdy, kus seksfilmide näitleja poksib näiteks kasutatud autode müüjaga ja vabariiklane demokraadiga. Viietunnise õhtu jooksul on peetud kuni 50 kohtumist.

Poksiõhtuid hakkas külg korraldama, kuna ainult reklaamirahaga ei ela enam ära. Bostoni peakorteriga Barstool Sportsi kolmandik käibest tuleb külje logoga rõivaste müügist.

Portnoy asutas Barstool Sportsi 2003. aastal. 2020. aastal omandas Penn National Gaming selles 163 miljoni dollariga 36-protsendise osaluse. Portnoy intervjueeris küljel 2020. aastal Donald Trumpi ja pälvis kriitikat.

Canseco on pidanud viimasel ajal sõnadevahetusi ka Logan ja Jake Pauliga.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel