Fotod: Paulina Ulbikaite

Eestlased said neli esikohta Leedus

07. veebruar 2022 | Uudised

Eestlased käisid laupäeval taas võistlemas Leedus kohaliku kaliibriga võistlusel Jurbarkas Open.

Englase vabavõitlejatest võttis Ron-Andro Selter (U16, -72 kg) ühe matšivõiduga (kohtunike ühehäälne otsus) kulla, Rene Lai (U18, -70,3 kg) ühe kaotuse (ühehäälne otsus) ja ühe võiduga (alistus, video) pronksi ning Carl-Marten Leis (U16, -72 kg) ühe kaotusega samuti pronksi.

“Kõikide poiste puhul oli näha, et taaskord on sammuke edasi liigutud,” tunnustas Englase treener Ott Tõnissaar, kes registreeris võistlema ka Taisto Teivil Kängsepa, kuid Kängsepp siiski ei osalenud.

Rene võidumatši saab vaadata SIIT. Kui muidu on vabavõitluse võistlustel alla 18-aastastel kõik pähelöögid keelatud, siis Leedus lubatakse kohaliku tasemega võistlustel U18 klassi noortel ka pähelööke (ainult püstivõitluses). Samal ajal on kasutusel ka kiivrid. Rene jaoks oli see esimene säärane võistlus.

Invicta vabavõitlejatest sai esikoha Brian Blumfeldt (U18, +93 kg), kes alistas Matas Sipavičiuse (Sun City MMA). Täiskasvanute seas jõudis Sten-Eric Laadre (-77,1 kg) finaali, kus pidi tunnistama Samandar Ahmadžonovi (Gracie Barra Brasa) paremust.

Invicta sai kaks esikohta K-1 võistlustel: Robin Raud (U14, +57 kg) ja Artur Tomson (U18, -56,7 kg). Olavi-Tanel Kask (18+, -70,3 kg) võitis 3. koha viie sportlase konkurentsis. Invictat esindas veel Jüri Jefimov (U18, -65,8 kg).

Osalesid 125 sportlast 24 klubist. Neist kaks klubi olid Eestist ja üks Lätist. Parimaks klubiks osutus Pantera. Leedu Vabavõitlusliit loodab, et see oli hea ettevalmistus Balti meistrivõistlusteks 23. aprillil.

Esmakordselt võitlesid LMMAF-i korraldatud võistlusel 4- ja 6-aastane võitleja. Mõlemale anti kuldmedal.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?