Eesti võitis noorte vabavõitluse MM-il hõbeda

01. august 2021 | Uudised

Sofias 1. augustil lõppenud noorte vabavõitluse MM-il sai Eesti ühe medali.

See oli hõbedane ja selle võitis võistluste esimesel päeval Jessenia Steklova U14 vanuseklassis (44 kg). Ta sai kaks võitu (alistusega) ja kaks kaotust. Kulla võitis Kira Voljastšenko (Ukraina), pronksid Jekaterina Jeritševa (Venemaa) ja Ljubov Karauš (Ukraina).

Teisel päeval võistlesid U16 sportlased. Robin Variku (67 kg) võitis esimese matši, aga mitte nii, nagu seda plaaniti: itaallasest vastane sooritas jalalöögi pähe ja diskvalifitseeriti, löök oli aga nii tugev, et ka Robin ei saanud jätkata. Võistles ka Kregor Paimets (72 kg).

Viimasel päeval võistlesid U18 sportlased: Ivar Sui (61,2 kg), Roman Kurm (65,8 kg), Rene Lai (70,3 kg), Brian Blumfeldt (70,3 kg). Üllatusena tehti viimasteks päevadeks alagruppide asemel süsteem, kus sportlane langeb kaotuse järel välja. Brian kaotas kohtunike otsusega Bulgaaria võistlejale.

Eestit esindasid sportlased klubidest Tokon, Englas, Ramm ja Invicta. Osalejaid oli 23 riigist ja rohkem kui 2019. aasta MM-il, kuid puudus näiteks Suurbritannia. Edukaimad riigid olid Ukraina ja Venemaa, kes võitsid 17 kulda, kuid Ukraina võitis rohkem medaleid: 52.

16. augustil algab Kaasanis täiskasvanute ja juunioride EM, kus Eestist teevad kaasa Raigo Kutsar ja Ilja Minin.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel