Foto: Shutterstock

Eesti, Soome ja Leedu tegi ühisavalduse rahvusvahelisele MMA alaliidule peatada Venemaa MMA alaliidu ja Valgevene MMA alaliidu liikmelisus IMMAFis

28. veebruar 2022 | Uudised

Eesti Sportliku Vabavõitluse Liit , Suomen Vapaaotteluliitto (Soome MMA alaliit) ja Lietuvos Mišrių Kovos Menų Federacija (Leedu MMA alaliit) saatsid rahvusvahelisele MMA alaliidule ühisavalduse peatada Venemaa MMA alaliidu ja Valgevene MMA alaliidu liikmelisus IMMAFis.

Jagame seda täispikkuses:

Pöördumine rahvusvahelise sportliku vabavõitluse liidu (International Mixed Martial Arts Federation, IMMAF) presidendi, juhatuse ja spordialaliidu liikmete poole

Meie, võitlussportlased, teame – arvatavasti paremini, kui ühegi teise spordiala esindajad – mis on võitluse olemus ja millist kahju on võimalik agressiooni käigus teistele inimestele tekitada. Oleme andnud lubaduse, et väljaspool spordiareeni võib oma oskusi kasutada vaid äärmisel vajadusel ja ainult oma lähedaste, iseenda ja endast nõrgemate kaitseks.

Täna näeme, kuidas Venemaa on alustanud täiemahulist sõda Ukraina riigi, iseseisvuse ja vabaduse vastu. Olukord on keeruline ja on ääretult kurb vaadata, kuidas samad Ukraina sportlased, kellega veel äsja rahvusvahelistel tiitlivõistlustel oleme kohtunud, on nüüd olukorras, kus on vaja püss käes oma kodumaa eest seista.

Sport ja poliitika peaksid püsima lahus – vähemalt teoorias – aga täna näeme, et poliitika on lõppenud ja alanud on sõda. Meil kõigil on kohustus anda oma panus agressori peatamiseks.

Selle pöördumisega teevad Eesti Sportliku Vabavõitluse Liit, Suomen Vapaaotteluliitto (Soome MMA alaliit) ja Lietuvos Mišrių Kovos Menų Federacija (Leedu MMA alaliit) IMMAFi presidendile, juhatusele ja spordialaliidu liikmetele ettepaneku peatada Venemaa MMA alaliidu ja Valgevene MMA alaliidu liikmelisus IMMAFis. Ühtlasi tähendab see, et Venemaa ja Valgevene sportlased jäävad kõrvale 9. – 12. märtsil toimuvast järgmisest rahvusvahelisest suurvõistlusest MMA Super Cup, kus veel täna väljas oleva info järgi peaksid võistlema ka Ukraina sportlased.

Sportlased esindavad oma etteastetes oma riiki – selle väärtuseid ja tegusid. Meil on kahju Venemaa sportlastest, kes on president Putini ja Ukraina vastase agressiooni hukka mõistnud, kuid täna oleme kohas, kus on vaja astuda kõik võimalikud sammud olukorra lahendamiseks – tegudeks.

Oleme sellel raskel ajal mõtetes oma Ukraina sõpradega ja soovime Teile jõudu.

Слава Україні!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel