Foto: Eesti Poksiliit

Eesti poksijaid saatis Olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril ebaedu

12. märts 2024 | Eesti Poksiliit, Uudised

Veebruarikuus toimunud Eesti meistrivõistlustega sai paika koondis, kes suundus märtsikuu alguses Itaaliasse eelviimasele olümpiamängude kvalifikatsiooniturniirile. Poksiperekonnast pärit Semjon Kamanin püüdis olümpiapiletit 63 ja Pavel 71 kilo kaaluvate meeste seas. Lisaks Vinogradovile ning vendadele Kamaninitele, läks olümpiapääset püüdma Allan Morozov, kes võistles kehakaalus kuni 57 kg.

Poksikoondise peatreener Artur Sinilill lausus peale kvalifikatsiooniturniiri, et kahjuks pidid Eesti neli poksijat võtma vastu kaotused juba avaringis ja sellega lõppesid nende püüdlused võidelda OM-de pääsme eest.

Sinilill sõnas, et Allan Morozov kaotas -57 kg avaringis Korea poksijale Shin Jaeyongile ning Semjon Kamanin -63,5 kg pidi tunnistama Bulgaaria poksija Rosenov Radoslav Simeonovi paremust. “Pavel Kamanini -71 kg kaaluvate poksijate seas oli vastaseks Ungari poksija Gemes Levente. Võistlust alustas Pavel hästi, kuid muutus võitluse käigus lohakaks ja lasi vastase parem ülekäe löögi läbi, mis lõppes tema jaoks knockout`iga, mille lõpetas ringi kohtunik,” tõdes Sinilill ja lisas, et Anton Vinogradovi -80 kg poksijate seas oli vastaseks Korea poksija Kim Jinea. “Anton alustas avaraundi hästi ja kaotades kohtunike häälega 3-2. Siis aga hakkas tempos natukene järgi andma ja lõppseis oli kohtunike häältega 5-0.”

Eesti poksijatele on jäänud veel viimane võimalus piletit püüda viimasel kvalifikatsiooniturniiril, mis toimub Tais 29. mail.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel