Pavel Kamanin vs Leo Cvitanović. Foto: Eesti Poksiliit

Eesti poksijad osalesid Serbias toimunud Euroopa Meistrivõistlustel

25. aprill 2024 | Eesti Poksiliit, Uudised

Eesti neli poksijat võtsid osa Serbias toimunud Euroopa Meistrivõistlustest. Osa võtsid Nikolai Tšaškin -60 kg, Pavel Kamanin -71 kg, Anton Vinogradov -80 kg ja Stiven Aas -86 kg.

Poksikoondise peatreener Artur Sinilill rääkis peale Euroopa Meistrivõistluseid, et Nikolai Tšaškin kohtus avaringis BHI poksija Luka Veljoviciga, kus saavutas kindla võidu kohtunike häältega 5-0. “Järgmises ringis ootas Nikolaid turniiri esimese asetuse saanud Bulgaaria poksija Radoslav Simeonov Rosenov. Selles kohtumises oli ilmselgelt favoriidiks Bulgaaria poksija ja nii ka läks. Nikolail tuli võtta vastu kaotus kohtunike häältega 5-0. Vaatamata tulemusele andis Nikolai vastasele korraliku lahingu,” lausus Sinilill.

Leo Cvitanović ja Pavel Kamanin. Foto: Eesti Poksiliit

Pavel Kamanin pidas avalahingu samuti BHI poksija Leo Cvitanovići vastu. Selles võitluses väljus võitjana Pavel kohtunike häältega 5-0. “Võitlus oli vastasega üsna raske kuna vastane oli ülimalt agressiivne ja jõuline, aga Pavel suutis oma tunnetusliku liikumisega hästi seda agressiivsust kontrollida. Pärast võitlust pidi Pavel ka käima läbi med-punktist kus talle tehti kulmule neli õmblust. Järgmises ringis ootas Pavelit Israeli poksija Miroslav Kapuler. Kahjuks pidi selles võitluses kaotuse vastu võtma Pavel kohtunike häältega 5-0,” tõdes Sinilill.

Anton Vinogradov läks avaringis kokku Serbia poksija Rastko Simiciga, kus pidi tunnistama vastase paremust. “Antoni jaoks oli vastane üsna ebamugav, kuna oli temast peajagu pikem ja üsna osava liikumisega. Tänu sellele oli Antonil üsna raske vastast tabada ja punkte saada, et võitlus enda kasuks pöörata,” selgitas Sinilill.

-86 kg meeste seas kohtus Stiven Aas samuti Serbia poksija Veljko Raznatoviciga. Sinilill kommenteeris, et võitlus algas tasavägiselt mõlemapoolselt ja oli raske kellelegi eelistust anda, aga kohtunikud eelistasid esimese raundi Serbia poksija kasuks kohtunike häältega 4-1. Juba järgmises raundis võttis Sinilille sõnul Stiven Aas juhtimise üle ja hakkas võitlust juhtima, mille tulemusena võitis raundi kohtunike häältega 3-2.

“Viimasele raundile läks Stiven vastu juba juhtivas positsioonis. Viimases raundis jätkas Stiven samas tempos edasi ja tundus, et võit on käeulatuses, aga siis sekkus kahjuks võitluse kulgu ringi kohtunik ja andis tühja kohapealt hoiatuse, millega võeti Stivenilt punkt maha ja sellega läks juhtima Serbia poksija. Kohtumise lõppedes oli seis 3-2 Serbia poksija kasuks. Kuna uute reeglite järgi vaatab sellist seisu üle lisa kohtunike kolleegium, siis lõpuks eelistasid kohtunikud Serbia poksija kasuks 5-2. Kahjuks jätkub see, et võrdsete tulemuste otsuste tegemisel on kaalukauss ikka suuremate riikide kasuks,” nentis poksikoondise peatreener Sinilill.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel