Foto: Freepik

3 nõuannet, mis aitavad poksijatel saada tugevad luud

26. aprill 2024 | Uudised

Tugevad luud on tähtsad kõikides spordialades, kaasaarvatud poksis. Tugevad luud saab endale süües kaltsiumit, D-vitamiini ning proteiini, vahendab veebileht Fressi.fi. Kas teadsid aga, et ka soola tarbimine mängib rolli selles, kui tugevad luud sul on?

Kaltsium

Pikaajaline vähene kaltsiumi tarbimine muudab luud nõrgaks.

Pikaajaline vähene kaltsiumi tarbimine muudab luud nõrgaks. Kaltsiumi tarbimise soovitus täiskasvanutele on 800 milligrammi päevas. Üheks heaks kaltsiumiallikaks on näiteks piimatooted. Üks klaas piima või jogurtit sisaldab umbes 200 milligrammi kaltsiumit. Lisaks piimatoodetele sisaldavad kaltsiumi ka kala, tofu, sojajahu, mandlid, mustsõstrad, apelsin ja spargel.

D-vitamiin

D-vitamiin on kaltsiumi parim sõber, kuna soodustab kaltsiumi imendumist. D-vitamiin toetab ka luurakkude taastumist. Parimad D-vitamiini allikad sinu taldrikul on kalatoidud ja piimatooted.

Parimad D-vitamiini allikad sinu taldrikul on kalatoidud ja piimatooted.

Ära kuritarvita soola

Luudele ei meeldi liigne soola tarbimine, sest naatrium suurendab kaltsiumi eritumist uriiniga. Suur osa meist saab toiduga liiga palju soola. Näiteks enamus valmistoitudest sisaldab juba pool soovitatavast päevasest soolakogusest. Tugeva luustiku ja südame- veresoonkonna seisukohast tuleks soola kasutada mõõdukalt. Söö rohkelt värskeid köögivilju, puuvilju ning marju ja luud on sulle tänulikud.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel