Foto: Freepik

4 nõuannet algajatele, kuidas alustada sparringuga

25. aprill 2024 | Uudised

Sparringu eesmärk on sind valmistada ette poksiringi ning võitlusõhtu jaoks, seega on see teadlikult natuke rohkem agressiivne ja ohtlik, kui tavaline poksitrenn. Veebileht joinfightcamp.com pani kirja neli nõuannet algajatele, kuidas sparringuga alustada.

Sparringu eesmärk on sind valmistada ette poksiringi ning võitlusõhtu jaoks.

Ära treeni eelmisel õhtul liiga palju

Sparringul tahad olla parimas vormis, seega ära kurna end eelmisel õhtul liiga üle.

Foto: Freepik

Ole rahulik

Sparring võib muutuda väga intensiivseks ja närvesöövaks, kuid sa ei taha, et närvid sind alt veaksid. Seega püsi rahulikuna. Pinges ja närviline võitleja ei jaksa ringis kaua vastu pidada, isegi kui ta on väga heas vormis.

Pinges ja närviline võitleja ei jaksa ringis kaua vastu pidada, isegi kui ta on väga heas vormis.

Hoia pea püsti

Üks levinumaid vigu, mida algajad poksijad teevad, on pea all hoidmine. See tundub turvalisena, aga tegelikult pole seda. Hoia pea püsti, et saaksid näha, mis toimub ja märkaksid, kui sinu pihta löögid tulevad.

Hoia pea püsti, et saaksid näha, mis toimub ja märkaksid, kui sinu pihta löögid tulevad.

Ära söö liiga palju

Liiga suur söök enne sparringut võib panna sind ennast loiult tundma. Hoia sparringueelsed toidukorrad kergemad ja anna kehale aega seedimiseks.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel