Kevin Renno. Foto: Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia

Eesti Muay Thai Liiga: võistlus, kust on tuule tiibadesse saanud mitmed profisportlased

20. oktoober 2021 | Muay Thai Liiga, Uudised

30. oktoobril toimub Lasnamäe FFC saalis Eesti Muay Thai Liiga, mida korraldab Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia. Uurisime Kevin Rennolt, mis muudab liiga eriliseks ning kuidas on tänavu sportlaste motivatsiooniga.

On neid, kes on orbiidilt kadunud, aga ka neid, kes on näljasemad kui iial varem!

Alates 25.10 hakkavad kehtima uued piirangud, millega seoses peavad kõik täisealised sportlased ja nende treenerid olema vaktsineerinud. Kevin Renno peab tõdema, et kindlasti on piirangud siiski mõjutanud sportlaste motivatsiooni, enamasti paraku negatiivselt. “On neid, kes on orbiidilt kadunud ja ka neid, kes on näljasemad kui kunagi varem!” ütleb ta.

Üks populaarsemaid võistlusi

Eesti Muay Thai Liiga on taipoksi alaliidu võistlusprogrammis osalejate poolest Eestis olnud seni üks populaarsemaid. Renno sõnul on EML-i populaarsuse taga kindlasti nende võistluste formaat, sest võistlustel saavad osaleda kõik vanuseklassid ja kõik erinevad tasemed alates algajatest ja lõpetades proffidega. “Tegemist pole turniiri vormis võistlusega, vaid võistlusmatšidega, ehk iga osaleja saab endale ühe sobiva vastase vastavalt kaalule, vanusele ja kogemusele,” selgitab ta.

Liigalt on Rennole endale meelde jäänud paljud sportlased – sealt on ka alustanud väga paljud sportlased, kes on jõudnud tippu, näiteks Andra Aho, Astrid Johanna Grents, Marie Ruumet, Andy Uustalu ja mitmed teised.

Renno ütleb, et ta ühele konkreetsele sportlasele kaasa ei ela, vaid elab kaasa ilusatele taipoksi matšidele.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel