Foto: Rain Jüristo

Eesti Muay Thai Liiga toimub taas oktoobris!

09. september 2021 | Muay Thai Liiga, Uudised

30. oktoobril toimub Lasnamäe FFC saalis Eesti Muay Thai Liiga. Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia on korraldanud Muay Thai Liigat üle 10 aasta, varasemalt nime all Harrastajate Võistlused. “Ühel hetkel läksime professionaalsemaks, kuna spordiala ja sportlaste treenimine on võrdselt arenenud,” selgitab Kevin Renno. Ta lisab, et Eesti Muay Thai Liiga kohta võib öelda, et iga aastaga parandatakse korralduslikku poolt. Seda on näha matšidest, mis on äärmiselt tasavägised. Väga harva näeb vigastuse või nokaudiga lõppevaid matše.

Ohutu ja võrdne keskkond tai poksis võistlemiseks

Renno selgitab, et eesmärk on üritusel väga lihtne – et kõik saaksid võimalikult ohutus, turvalises ja võrdses keskkonnas proovida tai poksis võistelda või siis kasvatada enda matšide arvu.

Aastas tehakse 4-5 etappi. Renno selgitab, et see on kõigile hea hüppelaud enne minekut näiteks kasvõi Eesti meistrivõistlustele, mis toimub juba turniirivormis ja kus võib teinekord tulla ka juba väga tõsine vastane. Eesti Muay Thai Liigal pannakse paarilised paika vastavalt treeningkogemusele, kaalule ja vanusele. See teebki sellest kõigile hea võrdse vastasseisu.

Võib öelda, et Eesti Muay Thai Liiga on amatöörvõistlustest Eestis kindlasti kõige edukam, kui kõik osalejad kõigi nende etappide peale kokku lüüa. Edukaks teebki liiga see, et inimesed julgevad tulla proovima, kuna nad teavad, et nad ei lähe siin vastu kellelegi, kes on neist peajagu üle,” kinnitab Renno.

Paarilised pannakse paika täpselt nende vanusele ja kogemusele vastavalt, mitte turniirivormis, lihtsalt kaalukategooria järgi. See teebki liigast populaarse võistluse.

Spordiala areng on tugevaim, kui kodumaine konkurents on ühtlaselt tugev

Renno räägib ka, et liiga jaoks erinevatest Eesti paikadest kohale sõitnud spordiklubid jõuavad suurematele klubidele järgi ja võitlustase ühtlustub, mis on ka üks nende peamisi eesmärke.

“Spordiala areng on kõige tugevam siis, kui kodumaine konkurents on ühtlaselt tugev. Kui kogu kodumaine konkurents on paarkümmend klubi, millest võib-olla paar-kolm suudavad konkurentsi pakkuda, siis tulemus pole lõppkokkuvõttes sama hea, kui oleks paarkümmend tugevat klubi, mis toovad võistlustele sportlasi,” märgib ta.

Lisainfot ja registreerida saab Taipoks.ee!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel