Wim Hofi hingamisharjutus stressi leevendamiseks

09. september 2021 | Uudised

„Minu meetodist on abi, aga ma ei taha, et inimesed peaksid seda doktriiniks või mind mingiks guruks. Doktriinid ja gurud on nende jaoks, kes alles oma egoga maadlevad, aga teadusel – tõel – ei ole ego jaoks kohta. Kindlad teaduslikud tõendid ei ole spekulatiivsed. Need on reaalsed, usud sa neisse või mitte,” kirjutab Wim Hof raamatus „Wim Hofi meetod”.

Selle meetodiga sattus ta vundamentaalse tõe peale. Kui sa teed A-d, jõuad B juurde, siis C ja D juurde. See on lihtsustatud kirjeldus, lihtne aru saada ning tulemused on näha ja tunda peaaegu kohe. Hof otsis seda sügavat tõde aastaid. Luges sadu raamatuid, aga kui läks loodusesse ja puutus kokku armutu, ent õiglase külmaga, andis see talle kohe sügava arusaamise. Sellest lugemise asemel koges ta seda arusaamise kaudu, mis on üle keelest ja vaigistas tema meele. Külm õpetas talle sügavamat hingamist. Temast sai alkeemik ja ta avastas, et suudab teha kujuteldamatuid asju.

Alguses Hof varjas oma avastust kõigi eest, sest kartis hukkamõistu. Ta kujutles, et nad pilkavad teda, sest ta käib niimoodi külmas vees. Kui ta viimaks leidis julguse seda teha, siis just nii läkski. Teda kutsuti hullumeelseks. Paljud suhtuvad temasse siiamaani nii.

„Neil on õigus. Ma olen elu järele hull, tõsiselt! Ma armastan elu! Kuidas sa end armununa tunned? Oled kellegi järele hull. Tunned end pöörasena. Noh, mina olen elu järele hull. Ja miks? Sest ma lähen kaugemale. Olen teisel tasandil, eksisteerin kogu kehas. Tekitan endale hea, tugeva ja terve tunde ning suudan seda tunnet säilitada. Nüüd, oma seminaride, kursuste ja selle raamatu abil on mul platvorm, et näidata maailmale, kuidas ka teised saavad nii tunda. Võime koos hullud olla,” räägib Hof.

Hingamisharjutus stressi leevendamiseks

Stress ajab organismi segadusse. Stressitaset on võimalik mõõta, loendades, mitu korda sa minutis hingad. Proovi seda taimeriga. Kui hingad 15–20 korda minutis, oled stressis.

Hof teeb stressi korral minuti ümisemist ja hingamist. See aitab alati. See on seotud parasümpaatilise närvisüsteemiga – koht, kus meie sees on rahu – ja see rahustab palavikulist sümpaatilist närvisüsteemi. See on lülisamba jaoks nagu sisemine massaaž – kuni ajutüve ja pea keskpaigani välja. See kannab su oma keha sisse.

  1. Sea taimer minuti peale.
  2. Istu mugavas kohas.
  3. Hinga sügavalt sisse.
  4. Hinga välja ümina saatel „mmm“, „aaah“ või „omm“. Tee seda häält, mis sulle sobib.
  5. Kui õhk otsa saab, hinga sügavalt sisse ja ümina saatel välja.
  6. Jätka seni, kuni aeg otsa saab.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel