Eesti karateka sai Minskis pronksi

30. juuni 2019 | Uudised

Eestist osales Minskis Euroopa mängudel vaid üks karateka, Pavel Artamonov (75 kg), kes võitis mängude lõpupäeval 30. juunil pronksmedali.

Ta kaotas neljases alagrupis tänavusele EM-i pronksile Stanislav Gorunale (Ukraina) 3-6, viigistas Noah Bitschiga (Saksamaa) 0-0 ja alistas Ivan Korobovi (Valgevene) 3-0. WKF nimetas eestlase edasipääsu suurüllatuseks.

Poolfinaalis jäi ta 1-2 alla viiekordsele maailmameistrile ja 11-kordsele Euroopa meistrile Rafael Agajevile (Aserbaidžaan). Teine pronks läks Gabor Harspatakile (Ungari). Ukrainlane alistas finaalis Agajevi.

„Täna oli minu jaoks päris hea päev. Sain alagrupist edasi ja sealt poolfinaali. Poolfinaalis oli mul kõva vastane, viiekordne maailmameister. Publik ja kohtunikud olid pigem tema poolt. Aga ikka sain esimesena punkti võtta. Mõtlesin juba võidule, aga vastane on hästi kogenud ja suutis punkte tagasi võita. Päris hea ja pingeline matš oli. Pronks on käes ja olen selle üle õnnelik!“ ütles Artamonov.

„Olin väga rahul, kui kuulsin, et minu poolfinaalivastaseks tuleb Agajev. Tegelikult olen juba ammu tahtnud temaga kokku minna, aga iga kord kas mina kaotasin enne või tema. Nüüd siin läksime lõpuks kokku. Ta on nii suur nimi, nii et mul ei olnud midagi kaotada. Seetõttu pinget ei olnud, läksin rahulikult ja mõtlesin, et näitan seda, mida ma oskan, ja tuligi päris hea matš, kus võitlesime nagu võrdne võrdsega. Kahjuks viimased sekundid otsustasid, et tema võidab. Järeldasin sellest, et võin võidelda ükskõik kellega. Kõiki saab võita ja pole midagi, mida ei saa ära teha,“ lisas ta.

22-aastane Artamonov, kes kuulub EOK noorte saavutusspordi toetussüsteemi, võitis sellega oma esimese suure medali täiskasvanute seas. Noorteklassides võitis ta kahe aasta eest U21 vanuseklassi MM-il pronksmedali.

„Ta tegi peaaegu maksimumi. Kaks kaotust näitasid, et potentsiaali on, aga kaotas ta ju maailma parimale ja Euroopa parimale, nii et kokkuvõttes väga hästi ja pronksmedal on super saavutus. Pavel on noor, nii et kõik on veel ees. Oleme teinud kõvasti tööd. Viimases laagris Sotšis, kus olid väga tugevad sparringupartnerid, juba nägime, et ta on heas vormis. Pavel on valmis medaleid võitma, nii et ütlen ausalt: lootsime ka täna siit medalit,“ ütles Artamonovi treener Aleksandr Zõkov.

Sealjuures tuli medalivõit Zõkovi sünnipäeval. Just Zõkov võitis Eesti karate eelmise suure medali, 1995. aastal EM-i pronksi. „See oli väga super tunne, et minu õpilane kordas sellist saavutust ja seda enam, et täna on minu sünnipäev,“ ütles Zõkov.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel