Ruslan Ursaki. Foto: Kibuvits

Eesti judokad võitsid seitse esikohta juunioride Balti meistrivõistlustel

03. veebruar 2022 | Uudised

Riias nädalavahetusel toimunud U18 ja U21 vanuseklasside Baltimaade meistrivõistlustelt tõid Eesti judokad seitse kuldmedalit.

Noormeeste seas vanusekategoorias U18 ja kaalukategoorias kuni 50 kilo saavutas Balti meistritiitli Filipp Štšekotin (Audentes), kaalukategoorias kuni 81 kilo Artur Türna (Tartu Do), kaalukategoorias kuni 90 kilo Jakob Vares (Tartu Do) ja üle 90 kilo kategoorias Ruslan Ursaki (Kibuvits).

Vanuseklassis U21 tuli kuni 73 kilo kaalukategoorias võitjaks Eesti koondise sportlane Viljar Lipard, kes tavaliselt võistleb kehakaalus kuni 66 kilo. Kehakaalus kuni 81 kilo võidutses Randel Päästel (Rei). Neidude seas sai esikoha kuni 63 kilo arvestuses Maria Simona Papp (Audentes).

“Rahvusvaheline tiitlivõistlus oli Eesti noorte judokate jaoks taaskord hea võimalus end proovile panna. Meie sportlaste head tulemused näitavad, et Eestis on kasvamas noor põlvkond judokaid, kelle motivatsioon on tugev ja kes loodetavasti saavad nii oma võitudest kui kaotustest innustust edasisteks treeninguteks,“ sõnas Eesti Judoliidu president Kaido Kaljulaid.

Üle 100 osalejaga tiitlivõistlusel esindasid Eestit 26 noort judokat.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel